RAPORT

Wojna na Ukrainie

Onet krytykował zakup Bayraktarów, teraz uderza w Abramsy. „To samo było z Grotami”

Uroczystość podpisania umowy na zakup 250 czołgów Abrams dla Wojska Polskiego. Wozy w najnowszej wersji SEPv3 (fot. PAP/Rafał Guz)
Uroczystość podpisania umowy na zakup 250 czołgów Abrams dla Wojska Polskiego. Wozy w najnowszej wersji SEPv3 (fot. PAP/Rafał Guz)

Szef MON podpisał umowę na dostawę 250 amerykańskich czołgów Abrams, a Onet stwierdził, że to błąd, bo „era czołgów mija”. „Abrams zły, Grot zły, F-35 zły, Bayraktar zły, Leopard zły. Wszystko co kupuje Polska jest złe?” – pytają internauci, przypominając wcześniejsze teksty tego polskojęzycznego portalu. „Onet i Edyta Żemła standardowo” – żartują również politycy PiS.

Problemy z karabinkiem Grot? Rzecznik terytorialsów punktuje serię manipulacji Onetu

„Jest tak zły, że zagraża żołnierzom” – tak w serii artykułów Onetu scharakteryzowano karabinek Grot, będący na wyposażeniu Wojsk Obrony...

zobacz więcej

Polska podpisała umowę na 250 czołgów M1A2 Abrams dla polskiego wojska. Projekt opiewa na 4 mld 740 mln dolarów. – W ramach umowy kupiliśmy także amunicję w poważnej ilości która znacznie wzmacnia nasze siły zbrojne – podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Kupujemy 250 czołgów z USA. Choć wojna w Ukrainie pokazuje, że era czołgów mija” – zareagował natychmiast portal Onet należący do zagranicznego koncernu Ringier Axel Springer. W artykule przekonywano, że zakup takich pojazdów jest błędem, bo są one łatwym celem dla dronów i pocisków przeciwpancernych.

Zobacz także:   Na nic ataki Onetu. Fabryka Broni „Łucznik” chwali się wzrostem sprzedaży w USA

„Bez czytania: Żemła. Zgadłem?” – żartowali internauci i pytali, czy autorką tekstu jest Edyta Żemła, która regularnie krytykuje zakupy dla polskiej armii.

„Onet i Edyta Żemła standardowo. Biorąc pod uwagę, że wcześniej krytykowali Bayraktary, obronę terytorialną itd., widać, że to dobra decyzja” – dodał poseł PiS Radosław Fogiel.

Atak na Groty a ukraiński przetarg. „Niemieckie media w interesie niemieckich firm”

Po serii artykułów Onetu atakujących polski karabinek Grot pojawiają się pytania, czy to przypadek, że awantura wybuchła teraz, gdy Ukraińcy...

zobacz więcej

„Nie. Era czołgów nie mija. Wbrew temu, co twierdzi pani Edyta Żemła z Onetu” – skomentował w sieci ekspert Defence24 Jacek Simiński.

„Czyli Bayraktary złe, Abramsy złe, Groty złe. Ciekawe co jest dobre. Harmoszka, Kalinka i Chór Aleksandrowa?” – pytają internauci.

Użytkownicy sieci podkreślają, że gdy Polska kupowała tureckie drony – dzisiaj będące postrachem Rosjan na Ukrainie – Onet cytował ekspertów krytykujących tę transakcję.

– Ten zakup jest dużym zaskoczeniem – mówił gen. Mirosław Różański, były wieloletni członek PZPR. – Sądzi pani, że Amerykanie pozwolą nam wpiąć turecki sprzęt do swojego systemu? Bardzo w to wątpię – dodawał gen. Tomasz Drewnik.

Zobacz także:   Onet o wycieku informacji wojskowych? Resort obrony: Są powszechnie dostępne

„Po co Wojsku Polskiemu czołgi skoro Niemcy je mają?” – żartują dziś użytkownicy sieci, powołując się na słynną tezę Rafała Trzaskowskiego, że nie jest nam potrzebny Centralny Port Komunikacyjny w Warszawie, ponieważ jest już lotnisko w Berlinie. „Agentura” – podsumował krótko europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej