RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przekop przez Mierzeję Wiślaną. Gróbarczyk: Otwarcie kanału 17 września

Oficjalne otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną nastąpi 17 września (fot. Forum/Robert Neumann)
Oficjalne otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną nastąpi 17 września (fot. Forum/Robert Neumann)

Najnowsze

Popularne

Oficjalne otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną nastąpi 17 września tego roku – poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Z tych inwestycji kpili. Gdy rządzili – umarzali długi Gazpromu i blokowali uniezależnienie od Rosji

Wkrótce mają zakończyć się wielkie inwestycje, strategiczne z punktu widzenia polskich interesów: budowa gazociągu Baltic Pite, przekop Mierzei...

zobacz więcej

„17 września zostanie otwarty kanał (przez Mierzeję Wiślaną – red.) i przepłyną nim pierwsze jednostki” – powiedział Gróbarczyk.

Dodał, że to inwestycja szczególna, która ma charakter przełomowy.

Przekop kanału Mierzei Wiślanej obejmuje budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć oraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, a także nowy układ drogowy z mostami obrotowymi i budowę sztucznej wyspy na Zalewie.

Całkowita długość nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej przez Zalew Wiślany do Elbląga to blisko 23 km, z czego ok. 2,5 km stanowi odcinek, na który złożą się śluza i port zewnętrzny oraz stanowisko postojowe. Kanał i cały tor wodny będą miały 5 m głębokości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej