RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rocznica śmierci Jana Pawła II: Strzelcy pod Krzyżem Papieskim [GALERIA]

Karol Wojtyła wielokrotnie wędrował po Beskidach przez Mogielicę w kierunku Gorców (fot. Twoje Info)
Karol Wojtyła wielokrotnie wędrował po Beskidach przez Mogielicę w kierunku Gorców (fot. Twoje Info)

Na rocznicę śmierci Jana Pawła II, młodzież z Jednostki Strzeleckiej im. kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku i uczniowie klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN z woj. małopolskiego przeszli z Tymbarku na Mogielicę, by pod krzyżem papieskim zaciągnąć wartę honorową i zapalić znicze.

Premier: 17 lat temu odszedł jeden z najwybitniejszych Polaków w historii

17 lat temu odszedł jeden z najwybitniejszych Polaków w historii, św. Jan Paweł II; trudno przecenić jego wielką rolę w Kościele Katolickim, jak i...

zobacz więcej

– W tym roku królowa Beskidu Wyspowego przywitała nas zimową aurą. W skupieniu oddaliśmy cześć wielkiemu Polakowi, który tak bardzo ukochał nasze Beskidy i wielokrotnie wędrował przez Mogielicę w kierunku Gorców – mówi sierż. ZS Józef Banach z tymbarskiego Strzelca, inicjator akcji pieszych wędrówek pamięci JP II na górę Mogielica.

Z Tymbarku biegnie jedna z nitek Szlaku Papieskiego przez górę Łopień do Chyszówek. W lutym 1954 r. przyszły papież z grupą fizyków krakowskich wędrował na nartach z Tymbarku przez Łopień, Mogielicę, Rzeki, Kudłoń do Koniny. Charakterystyczne tablice informacyjne z planem ścieżek, którymi wędrował Karol Wojtyła zostały zamontowane obok stacji PKP, w rynku i obok SKR. W ten sposób gmina Tymbark dołączyła do innych, które realizują apel Ojca Świętego: „Pilnujcie mi tych szlaków, oznaczcie mi te ścieżki”.

Zobacz także: Papież Jan Paweł II w 2001 r.: Światłością Ukrainy bądź ty, Kijowie [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej