RAPORT

Pogarda

Unia rozważa sankcje… przeciwko Polsce. Debata już w środę

Parlament Europejski gotowy do debaty o Polsce (fot. Thierry Monasse/Getty Images)
Parlament Europejski gotowy do debaty o Polsce (fot. Thierry Monasse/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczyna się kolejna sesja plenarna. „A w jej trakcie, tak, to nie żart, kolejna debata o Polsce” – poinformowała na Twitterze europosłanka PiS Beata Szydło.

Zwolennicy Putina demonstrowali w Niemczech. „Policja nie reagowała”

Ulicami Berlina przejechały setki aut z rosyjskimi flagami i znakami „Z”. Manifestanci wyrażali w ten sposób poparcie dla agresji na Ukrainę i...

zobacz więcej

Posiedzenie dotyczące „braku praworządności” w państwach członkowskich Unii Europejskiej zaplanowano na najbliższą środę, 6 kwietnia. Europosłowie mają rozmawiać m.in. o sytuacji w Polsce.

Nie ma informacji o tym, by PE miał się zająć sprzedawaniem przez Niemcy, Francję czy Włochy (mimo unijnego embarga) broni do Rosji. Brak też doniesień o dyskusji ws. ostatnich prorosyjskich manifestacji w Berlinie czy działania francuskich firm na rosyjskim rynku.

Zobacz także ->  Nowe wideo obiega świat. Niemcy bardziej cenią ropę Putina niż życie ukraińskich dzieci?

„Rozpoczyna się nowa sesja PE. A w jej trakcie, tak, to nie żart, kolejna debata o Polsce, inspirowana przez lewicowych europosłów” – poinformowała na Twitterze Beata Szydło.

Europosłanka PiS i była premier RP dodała: „Zamiast zajmować się rosyjskimi zbrodniami na Ukraińcach, PE znów będzie tracił czas. Putin może być zadowolony z takiego wsparcia europejskiej lewicy”.

Zobacz także ->  Papież zabrał głos ws. wojny: Wszyscy jesteśmy winni!

„Niesamowite” – dodał inny europoseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Rzońca.

„W środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, po raz kolejny odbędzie się debata dotycząca »braku praworządności« w Polsce i na Węgrzech. Sprawdziłem porządek obrad sześć razy. To nie żart. O planie pomocy UE dla Państw pomagającym uchodźcom z Ukrainy debaty brak” – skomentował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej