RAPORT

Pogarda

Rosyjska agencja informacyjna ujawnia plan ludobójstwa Ukraińców

Rosyjski terror na Ukrainie (fot.Lafargue Raphael/ABACA)
Rosyjski terror na Ukrainie (fot.Lafargue Raphael/ABACA)

Najnowsze

Popularne

Propagandowa rosyjska państwowa agencja RIA Novosti opublikowała artykuł o tym, „co Rosja musi zrobić z Ukrainą”. „Denazyfikacja będzie nieuchronnie oznaczać deukrainizację” –stwierdza autor publikacji i dodaje, że „Ukraina nie może istnieć jako państwo narodowe”.

Rosja odpowiada za zbrodnie wojenne? Macron: Mniej więcej ustalone

Mamy „bardzo wyraźne przesłanki”, by sądzić, że siły rosyjskie są odpowiedzialne za zbrodnie wojenne na Ukrainie – ocenia prezydent Francji...

zobacz więcej

Autorem tekstu „Co Rosja musi zrobić z Ukrainą” jest Timofiej Siergiejcew. Na treść publikacji uwagę zwrócił pracujący w Berlinie ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny. Komentuje on, że w artykule tym ujawniono „szczegółowy plan ludobójstwa, począwszy od całkowitej likwidacji państwa ukraińskiego”.

„Już w kwietniu ubiegłego roku pisaliśmy o nieuchronności denazyfikacji Ukrainy. Nie potrzebujemy nazistowskiej, banderowskiej Ukrainy, wroga Rosji i narzędzia Zachodu do zniszczenia Rosji. Dziś kwestia denazyfikacji przeszła na płaszczyznę praktyczną. Denazyfikacja jest konieczna, gdy znaczna część narodu – najprawdopodobniej jego większość – zostaje opanowana i wciągnięta przez reżim nazistowski w jego politykę. To znaczy, gdy hipoteza »ludzie są dobrzy – rząd jest zły« nie sprawdza się. Uznanie tego faktu jest podstawą polityki denazyfikacji” – napisał autor.

Rosyjska propaganda: Winni są Ukraińcy


W pełnym kłamstw tekście Siergiejcew niemal każdego Ukraińca nazywa nazistą, który zasłużył na śmierć.

„Nazistów, którzy chwycili za broń, należy zniszczyć na polu bitwy. (…) Wszyscy oni są w równym stopniu zaangażowani w skandaliczne okrucieństwo wobec ludności cywilnej, tak samo winni ludobójstwa narodu rosyjskiego oraz nieprzestrzegania praw i zwyczajów wojennych. Zbrodniarze wojenni i naziści muszą zostać ukarani. Należy przeprowadzić całkowitą lustrację. Należy zlikwidować i zakazać działalności wszelkich organizacji, które łączyły się z praktykami nazizmu. Jednak oprócz najwyższych rangą urzędników winna jest także znaczna część ludzi, którzy są biernymi nazistami, kolaborantami nazizmu. Wspierali i pobłażali władzy nazistowskiej” – pisze.

„Nie ma ciała – nie ma sprawy”. Rosjanie przywieźli mobilne krematoria

Rosyjskie wojska miały ze sobą mobilne krematoria, w których mogły spopielać zwłoki cywilów, by ukryć w ten sposób zbrodnie na ludności cywilnej –...

zobacz więcej

Dalej mężczyzna podkreśla, że „dalsza denazyfikacja ludności” ma zostać osiągnięta poprzez „ideologiczne represje (ucisk) idei nazistowskich oraz poprzez surową cenzurę: nie tylko w polityce, ale także w kulturze i edukacji”.

W kolejnym fragmencie tekstu propagandzista podkreśla konieczność zniszczenia ekonomicznego i politycznego Ukrainy. Według niego Ukraina musi zapłacić za swoje winy wobec Rosji i musi być traktowana jako wróg, rozwijając się tylko w zależności od Rosji.

„Nie można dopuścić do powstania »planu Marshalla«. Nie można pogodzić »neutralności« w sensie ideologicznym i praktycznym z denazyfikacją. „Personel prowadzący denazyfikację w nowych zdenazyfikowanych republikach nie może działać w inny sposób, jak tylko przy bezpośrednim wsparciu wojskowo-policyjnym i kierowniczym ze strony Rosji. Denazyfikacja musi być deukrainizacją” – pisze.

Dalej podkreśla, że Ukraina „nie może istnieć jako państwo narodowe, a próby budowania takiego państwa nieuchronnie prowadzą do nazizmu”.

„Ukraińskość jest sztucznym antyrosyjskim konstruktem bez własnej treści cywilizacyjnej, podporządkowanym elementem obcej i obcej cywilizacji. Sama debanderyzacja nie wystarczy do denazyfikacji (…) denazyfikacja Ukrainy to także jej nieuchronna deeuropeizacja”.

Według autora tekstu „banderowskie elity muszą zostać zlikwidowane, nie można ich reedukować”. Zaznacza, że społeczne „bagno”, które je wspierało, „musi doświadczyć terroru wojny, wyciągnąć wnioski i zapłacić za swoje winy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej