RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Rewolucja godności”. Dzięki 500 Plus do polskich rodzin trafiło blisko 180 mld złotych

Dziś mija sześć lat od wprowadzenia programu Rodzina 500+ (fot. Shutterstock;FB/Mateusz Morawiecki)
Dziś mija sześć lat od wprowadzenia programu Rodzina 500+ (fot. Shutterstock;FB/Mateusz Morawiecki)

Pomimo niezależnych od nas zawirowań na świecie, rząd będzie chronić najsłabszych i dbać o bezpieczeństwo i pomyślną przyszłość kraju. W ramach programu Rodzina 500+ do Polaków trafiło już ponad 178 miliardów złotych – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dziś mija sześć lat od wprowadzenia w życie przełomowego programu wsparcia polskich rodzin.

Trwa nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy

Trwa nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy przypadający na okres od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku. – Od tego roku...

zobacz więcej

Szef rządu w piątek na Facebooku napisał, że „silna rodzina to silna Polska”.

„W 2016 roku rozpoczęliśmy rewolucję godności, którą najlepiej obrazuje nasz sztandarowy program Rodzina 500+. W jego ramach do Polaków trafiło już ponad 178 miliardów złotych” – napisał premier Morawiecki.

Podkreślił, że w centrum polityki społecznej Prawa i Sprawiedliwości została postawiona polska rodzina. „Konsekwentnie wspieramy ją kolejnymi inicjatywami i projektami” – oświadczył szef rządu.

Przyznał, że „czasy są trudne, a wyzwania, które stoją przed Polską olbrzymie”.

„Pomimo niezależnych od nas zawirowań na świecie mogą być państwo pewni, że zawsze będziemy chronić najsłabszych i dbać o bezpieczeństwo i pomyślną przyszłość naszego kraju” – zadeklarował premier. 

Program Rodzina 500+


Program Rodzina 500+ był jednym ze sztandarowych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości w kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. Po wygranej ówczesny rząd Beaty Szydło przystąpił do realizacji obietnic. 500+ weszło w życie 1 kwietnia 2016 roku. Początkowo świadczenie było wypłacane na drugie i kolejne dziecko w rodzinie.

23 lutego 2019 roku na konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział rozszerzenie programu także na pierwsze dziecko. Zmiany weszły w życie od 1 lipca 2019 roku.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej