RAPORT

Pogarda

Nie żyje aktor znany z ról mafiosów. Zasłynął „Rodziną Soprano”

Paul Herman (fot. Lester Cohen/WireImage)
Paul Herman (fot. Lester Cohen/WireImage)

Najnowsze

Popularne

We wtorek 29 marca, dokładnie w dniu swoich 76. urodzin, zmarł aktor Paul Herman. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola w serialu „Rodzina Soprano”. Informację o śmierci aktora potwierdził jego kolega z planu serialu HBO Michael Imperioli. Przyczyna śmierci Hermana nie została podana.

Nie żyje Marvin J. Chomsky. Reżyser zdobył cztery statuetki Emmy

W poniedziałek 28 marca wieczorem w ośrodku hospicyjnym w Santa Monica zmarł z przyczyn naturalnych reżyser Marvin J. Chomsky. Ten czterokrotny...

zobacz więcej

„Paulie był wspaniałym kolesiem. Był pierwszorzędnym gawędziarzem, a także świetnym aktorem. »Chłopcy z ferajny«, »Dawno temu w Ameryce«, »Irlandczyk« i oczywiście »Rodzina Soprano« – to tylko kilka przykładów. Przez kilka ostatnich lat Paulie mieszkał niedaleko mnie i cieszę się, że mogliśmy spędzić ze sobą trochę czasu, zanim odszedł. Będzie mi go brakować. Przesyłam dużo miłości jego rodzinie, przyjaciołom oraz naszej rodzinie aktorów i twórców filmowych” – napisał na Instagramie Imperioli o Paulu Hermanie.

Zmarłego aktora pożegnał też Robert De Niro. „Jest mi bardzo smutno z powodu odejścia Paula Hermana. Był wspaniałym aktorem, a także bliskim przyjacielem. Wszyscy, którzy go znali i kochali, będą za nim tęsknić. Będzie nam brakować jego profesjonalizmu, który prezentował w swojej pracy” – napisał w oświadczeniu przysłanym portalowi „Variety”.

Nie żyje Zbigniew Namysłowski. Wybitny jazzman zmarł w wieku 82 lat

7 lutego, w wieku 82 lat zmarł wybitny polski muzyk jazzowy, Zbigniew Namysłowski. O jego śmierci poinformowali w mediach społecznościowych...

zobacz więcej

Paul Herman karierę aktorską rozpoczął stosunkowo późno, bo w wieku 36 lat. Jego pierwszą rolą była ta w filmie „Dear Mr. Wonderful” z 1986 r.

W kolejnych latach można było go oglądać w tak znanych produkcjach, jak te wspomniane przez Imperioliego oraz m.in. w filmach „Cotton Club”, „Purpurowa Róża z Kairu”, „Kolor pieniędzy”, „Duży”, „Gorączka” czy „Copland”. Często współpracował z Martinem Scorsese, także przy filmach „Ostatnie kuszenie Chrystusa” i „Kasyno”.

Największą sławę przyniosła Hermanowi rola Petera „Beansiego” Gaety, byłego handlarza narkotyków powiązanego z rodziną DiMeo w serialu „Rodzina Soprano”. Herman zagrał w pięciu odcinkach tego serialu.
Ostatnią rolą Hermana była rola mafiosa Whispersa DiTullio w filmie „Irlandczyk” z 2019 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej