RAPORT

Pogarda

„Kopalnia szokujących informacji” ws. gazowej współpracy Tuska z Rosją

Najnowsze

Popularne

Szef PO Donald Tusk stwierdził, że jego rząd uniezależniał Polskę od rosyjskiego gazu. – Tymczasem to on i jego podwładni doprowadzili do bezprecedensowego uzależnienia Polski od gazu z Rosji na kilkanaście lat na przód – skomentował w programie „Jedziemy” dziennikarz TVP Michał Rachoń.

Tusk po aneksji Krymu przez Rosję straszył... „antyrosyjskością Kaczyńskiego”

Od 24 lutego, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, przedstawiciele opozycji prześcigają się w wypowiedziach potępiających Rosję i każdą osobę, która...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Przypomniał, że umowy gazowe były głównym tematem słynnego spotkania Putin–Tusk na sopockim molo w 2009 roku, a szef PO mówił wtedy na konferencji: „Finalizujemy kontrakt gazowy. Jeszcze raz potwierdziliśmy sobie, że gaz w relacjach polsko-rosyjskich nie może być przedmiotem polityki, a wyłącznie dobrze pojętego wspólnego interesu”.

To identyczne argumenty, jakie potem latami niemieccy politycy przedstawiali ws. gazociągów Nord Stream. Odtajniony po latach raport NIK wskazywał, że Polska za rządów PO-PSL „pozostawała pod silną presją z powodu monopolistycznej pozycji Rosji”, a Gazprom uzyskiwał od polskich spółek wielomilionowe zwolnienia.

– To kopalnia szokujących informacji – ocenił Rachoń. O szczegółach w materiale wideo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej