RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosyjski żołnierz przyznał się żonie do kradzieży. Poprosiła go, by brał więcej

Rosyjski żołnierz przyznaje się do kradzieży (fot. y Pierre Crom/Getty Images)
Rosyjski żołnierz przyznaje się do kradzieży (fot. y Pierre Crom/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że przechwyciła rozmowę telefoniczną, w której rosyjski żołnierz przyznaje się żonie do kradzieży, a ta prosi, by brał więcej. Zapis rozmowy opublikowano w środę na Telegramie.

Nowe dane ukraińskiego sztabu. Jakie straty poniosła Rosja od początku inwazji

Od początku inwazji na Ukrainie zginęło około 17,3 tys. rosyjskich żołnierzy – przekazał w środę, w 35. dniu wojny, Sztab Generalny Sił Zbrojnych...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Żołnierz opowiada, że mieszkańcy domu, który okradł, bardzo dobrze żyli: mieli wyremontowane pomieszczenia, wyposażenie dobrej jakości, a nawet saunę, w której wraz z kolegami „grzeje się już drugi dzień”.

Żołnierz powiedział, że ukradł trochę kosmetyków, damskie adidasy i nowe T–shirty; dodaje, że wziąłby też laptop, ale obawia się, że mógł się trochę przypalić.

Żona mówi na to, że to będzie podarunek z Ukrainy, bo „jaki rosyjski człowiek nic nie zwędził”, a laptop się przyda, ponieważ „Sofija pójdzie do szkoły”. Zachęca go też, by brał wszystko, co się da. Pyta również, czy nie było tam jakichś kompletów odzieży sportowej.

Na słowa, że pewnie wszyscy jego koledzy też kradną, żołnierz parska śmiechem i odpowiada: „Wynoszą tu wszystko całymi torbami”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej