RAPORT

Pogarda

„Matka nie dzwoni do mnie tak często, jak Macron do Putina”. Lawina komentarzy

Emmanuel Macron i Władimir Putin (Stephane Lemouton/ ABACAPRESS.COM, PAP/Abaca)
Emmanuel Macron i Władimir Putin (Stephane Lemouton/ ABACAPRESS.COM, PAP/Abaca)

Najnowsze

Popularne

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa ponad miesiąc, a średnio co dwa dni media obiega informacja, że Emmanuel Macron rozmawiał z Władimirem Putinem. Co wynika z godzin spędzonych przy słuchawce? Zdaniem internautów – nic. Obrócili więc całą sytuację w żart. „To już podchodzi pod stalking. Macron dzwoni do Putina częściej niż sprzedawcy fotowoltaiki do polskich emerytów” – komentują.

Francuskie władze wzywają do oszczędzania energii. „Sytuacja awaryjna”

Prezes Komisji Regulacji Energetyki (CRE) Jean-François Carenco wezwał Francuzów do oszczędzania energii, aby uniknąć przerw w jej dostawach....

zobacz więcej

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jak informowała we wtorek wieczorem agencja Interfax, powołując się na komunikat Kremla, jednym z postulatów Francuza była ewakuacja ludności z Mariupola. Putin podobno odmówił – tak jak podczas każdej z wcześniejszych rozmów i próśb Macrona o przerwanie działań wojennych na Ukrainie.

Rozmowy obu przywódców stają się powodem do żartów. Chociaż sprawa jest niezwykle poważna, nie widać żadnych efektów interwencji Pałacu Elizejskiego – poza takimi, że francuskie firmy zostały okrzyknięte największymi miłośnikami rubli i najtrudniej im opuścić rosyjski rynek.

Zobacz także:   Biden nazwał Putina „rzeźnikiem”. Jak zareagował Macron?

„Odbyła się już ta rozmowa Marcon-Putin? Wiadomo coś, czy mu sprzedał w końcu tę fotowoltaikę?” – pytają internauci, nawiązując do sprzedawców nagabujących Polaków do kupowania paneli słonecznych.

Francja łamała unijne prawo? Milionowe kontrakty z Rosją

– Dostawy broni z Francji do Rosji były sprzeczne z zasadami przyjętymi przez UE; odpowiedzialnymi za kontynuowanie dostaw w czasie trwania embarga...

zobacz więcej

„[PILNE] Putin wycofa się z Ukrainy bez żadnych żądań pod warunkiem, że Macron przestanie już do niego wydzwaniać” – dodają.

Coraz więcej osób ocenia, że negocjowanie z terrorystą, który z zimną krwią wydaje rozkazy zabijania kobiet i dzieci, nie ma najmniejszego sensu. Od wybuchu rosyjskiej inwazji Macron i Putin rozmawiają niemal codziennie, ale dziesiątki razy spotykali się również przed wojną.

Macron oceniał, że ich negocjacje powstrzymają rosyjską agresję. Jak się to skończyło? Putin nie idzie na żadne ustępstwa, a do Polski uciekło już ponad 2,3 mln Ukraińców.

Zobacz także:   Francja chce sprzedać Rosji udziały w fabryce turbin atomowych

Co ciekawe, dowódcy na Kremlu chwalą i komplementują Francuza. Najbliżsi współpracownicy Putina oceniają, że Macron jako jedyny z zachodnich przywódców w wielu sprawach nie uległ presji USA.

„Może Macron lubi słuchać schizofrenicznych urojeń dotyczących historii ludowej Putina, nie wiem” – napisał w sieci Illia Ponomarenko, ukraiński dziennikarz „Kyiv Independent”, obserwowany na Twitterze przez ponad milion internautów.

Prezydent USA Joe Biden podczas wizyty w Polsce nazwał Władimira Putina rzeźnikiem. Co na to Emmanuel Macron? „Nie nazwałbym Putina rzeźnikiem” – zadeklarował stanowczo Francuz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej