RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Haniebnie zwiał”. Dowódca elitarnej rosyjskiej brygady nie żyje

Denis Kuriło został zabity przez ukraińską armię (fot. Twitter/armyinformcomua)
Denis Kuriło został zabity przez ukraińską armię (fot. Twitter/armyinformcomua)

Najnowsze

Popularne

Ukraińska armia wyeliminowała kolejnego rosyjskiego dowódcę, pułkownika Denisa Kuriłę – informuje agencja informacyjna Ministerstwa Obrony Ukrainy. Zabity dowodził elitarną jednostką, która na początku wojny została rozbita. Jak opisywały media, „haniebnie zwiał” on z pola walki.

Takiego ataku nie było tam od początku wojny. Rosjanie zniszczyli lotnisko

Rosjanie zaatakowali lotnisko w Starokonstantynowie w obwodzie chmielnickim i zniszczyli zapasy paliwa – poinformował we wtorek mer tego miasta...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

W Charkowie, który przed inwazją rosyjską był drugim co do wielkości miastem Ukrainy, zrujnowanych zostało 1177 wielopiętrowych bloków mieszkalnych – informował na początku tygodnia mer Ihor Terechow, cytowany przez agencję Ukrinform.

Charków pod ostrzałem


Miasto jest ostrzeliwane codziennie od czasu, gdy rozpoczęły się działania wojskowe na pełną skalę. Według danych administracji obwodu charkowskiego w ciągu minionej doby wojska rosyjskie dokonały prawie 59 ostrzałów moździerzowych i artyleryjskich na miasta obwodu, w tym Charków.

Właśnie w tamtym rejonie Ukraińcy zabili kolejnego rosyjskiego dowódcę.

Denis Kuriło zabity


„Ukraińscy żołnierze w jednej z bitew w pobliżu Charkowa wyeliminowali rosyjskiego dowódcę 200. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych (jednostka wojskowa 08275), pułkownika Denisa Kuriłę” – czytamy we wpisie ArmyInform, oficjalnego biura prasowego ukraińskiego ministerstwa obrony na Twitterze. Jego jednostka została rozbita już w siódmym dniu wojny. Portal PBK opisywał, że pułkownik Kuriło „haniebnie zwiał z pola walki”.

Zobacz także: Niemcy w ogniu krytyki. Zaskakujący komentarz szefowej resortu obrony

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej