RAPORT

Pogarda

Francuskie władze wzywają do oszczędzania energii. „Sytuacja awaryjna”

Musimy oszczędzać gaz i energię elektryczną we Francji już teraz – apeluje szef CRE (fot. Pexels)
Musimy oszczędzać gaz i energię elektryczną we Francji już teraz – apeluje szef CRE (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Prezes Komisji Regulacji Energetyki (CRE) Jean-François Carenco wezwał Francuzów do oszczędzania energii, aby uniknąć przerw w jej dostawach. Zaapelował też o przyspieszenie budowy terminala LNG w Hawrze na północy kraju.

Ukraina: Jesteśmy gotowi udostępnić swoje podziemne magazyny gazu

Ukraina jest gotowa udostępnić swoje podziemne magazyny dla strategicznych rezerw gazu Unii Europejskiej – oświadczył w sobotę na Facebooku...

zobacz więcej

Carenco stwierdził w wywiadzie dla ekonomicznego dziennika „Le Echos”, że: „Musimy oszczędzać gaz i energię elektryczną we Francji już teraz, w przeciwnym razie przyszłej zimy nie przetrwamy”.

CRE Zachęca wszystkich do podjęcia wysiłku w redukcji zużycia energii: „przemysłowców, sektor usługowy, administrację publiczną, ale także wszystkich Francuzów, aby zmniejszali ogrzewanie, klimatyzację, zużycie światła”.

Mamy sytuację awaryjną i wszyscy muszą to zrobić – podkreślił Carenco.

CRE wzywa też władze do usunięcia przeszkód administracyjnych w celu przyspieszenia budowy terminalu LNG (skroplonego gazu ziemnego) w Hawrze.

– Istnieje pilna potrzeba przyspieszenia. Kryzys, przez który przechodzimy, pokazuje, że interes zbiorowy ma pierwszeństwo przed interesem indywidualnym – dodał Carenco.

Wojna na Ukrainie spowodowała znaczny wzrost cen węglowodorów i rodzi pytanie o uzależnienie kontynentu europejskiego od gazu ziemnego z Rosji – podkreśla „Les Echos”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej