RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prezydent Niemiec odwołuje przyjazd do Polski

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier musiał odwołać zaplanowaną na najbliższy wtorek podróż do Polski – poinformowało biuro prezydenta. Jak wyjaśniono, powodem jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Zamach na Romana Abramowicza? Gdy wręczył kartkę Putinowi, ten „wpadł w furię”

Dwóch ukraińskich negocjatorów i rosyjski miliarder Roman Abramowicz cierpią, mają objawy otrucia – informuje „Wall Street Journal”. Jak czytamy,...

zobacz więcej

Steinmeier bardzo żałuje, że podróż została odwołana, gdyż była ona szczególnie bliska jego sercu. Powinna się odbyć możliwie jak najszybciej. We wtorek w ubiegłym tygodniu u prezydenta stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – relacjonuje niemiecka agencja dpa.

„Chciał wysłać Polsce sygnał”


Podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej w drugiej kadencji Steinmeier chciał wziąć udział w nabożeństwie żałobnym w Krakowie w intencji polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, który zmarł w marcu 2020 roku. Zaplanowane przemówienie zostanie teraz odczytane przez ambasadora Niemiec Arndta Freytaga – poinformowano.

Planowano również dyskusję i lunch z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. „Steinmeier chciał wysłać Polsce sygnał na początku swojej drugiej kadencji i podkreślić rolę kraju jako kluczowego partnera Niemiec” – pisze dpa. Zaplanowano także wizytę w ośrodku Caritas dla uchodźców z Ukrainy, gdzie Steinmeier chciał przywieźć w darze leki. W ten sposób, jak pisze dpa, miał również oddać hołd wielkim osiągnięciom Polski w przyjmowaniu ludzi szukających ochrony.

Zobacz także: Zamach na Romana Abramowicza? Gdy wręczył kartkę Putinowi, ten „wpadł w furię”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej