RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kolumna wojsk reżimu Łukaszenki. Zobacz nowe nagranie z Białorusi [WIDEO]

Białoruś wspiera inwazję Rosji na Ukrainę (fot. twitter.com/HannaLiubakova/)
Białoruś wspiera inwazję Rosji na Ukrainę (fot. twitter.com/HannaLiubakova/)

Najnowsze

Popularne

„Pojazdy opancerzone zauważono w pobliżu lotniska w Mińsku” – poinformowała na Twitterze białoruska dziennikarka Hanna Liubakowa. Opublikowała nagranie wideo i podkreśliła, że jeden z pojazdów miał nawet zamontowaną oficjalną czerwono-zieloną flagę Białorusi.

Politico: Niemieccy pożyteczni idioci Putina

Niemcy latami wynosili Władimira Putina na europejskie i światowe salony. Nie reagowali na ostrzeżenia ws. Nord Stream 2 i przymykali oko na...

zobacz więcej

Ukraiński sztab generalny poinformował, że rosyjska armia przenosi swoje pododdziały na Białoruś. Ma to służyć uzupełnieniu strat i zaopatrzenia, a także ewakuacji rannych i chorych. Część jednostek armii białoruskiej przedłużyła pobyt na poligonach.

Tymczasem dziennikarka Hanna Liubakowa pokazała film, na którym zarejestrowano bardzo długą kolumnę wojsk białoruskiego reżimu.

„Wcześniej ministerstwo obrony informowało, że siły przemieszczają się na południe, aby zmienić jednostki rozmieszone na granicy z Ukrainą w celu »ochrony granicy«” – dodała.

Zobacz także:   Ruchy wojsk na Białorusi. Ważne informacje

Fragment o ochronie granicy nie bez powodu znalazł się w cudzysłowie. Białoruś przekonuje, że zabezpiecza się przed ewentualnym atakiem Ukrainy, a w rzeczywistości wspiera rosyjską inwazję.

Niepokojące informacje z Białorusi. „Obserwujemy transporty rakiet”

„Nadal istnieje poważne zagrożenie zaangażowaniem Białorusi w wojnę” – przekazał w nocy z niedzieli na poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych...

zobacz więcej

Sztab generalny Ukrainy przekazał, że nadal istnieje poważne zagrożenie jeszcze silniejszego zaangażowania Białorusi w wojnę.

Kijów ocenia, że siły wroga kontynuują rekonesans lotniczy w rejonie kowelskim w obwodzie wołyńskim, w okolicach miast Warasz i Sarny w obwodzie rówieńskim.

Zobacz także:   Ruchy wojsk na Białorusi. Ważne informacje

Wcześniej Sztab Generalny podał w komunikacie, że jednostki rosyjskie są przenoszone na terytorium Białorusi, co ma umożliwić rotację wojsk, które doznały znacznych strat, wzmocnienie istniejących oddziałów, uzupełnienie zapasów jedzenia, paliwa i amunicji oraz ewakuację rannych i chorych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej