RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Arabscy napastnicy zabili dwóch policjantów w Izraelu

Atak w Izraelu (fot. Shutterstock; TT)
Atak w Izraelu (fot. Shutterstock; TT)

Najnowsze

Popularne

Dwóch izraelskich policjantów zostało zabitych przez arabskich napastników w mieście Hadera na północy Izraela. Wcześniej podawano, że funkcjonariusze zostali ranni.

Atak nożownika w Jerozolimie. Został zabity

Izraelski żołnierz i cywil zostali ranni w poniedziałek w wyniku ataku nożownika w Jerozolimie Wschodniej. Napastnik został zastrzelony –...

zobacz więcej

Rzecznik tamtejszej policji poinformował, że terroryści zostali zastrzeleni i udało się zapobiec większemu atakowi.

Najnowsze dane mówią o sześciu rannych osobach, wśród których są kolejni policjanci. Ofiary śmiertelne to mężczyzna i kobieta. Szef izraelskiej policji Kobi Shabtai, który jest na miejscu ataku, przekazał, że policyjne helikoptery przeszukują teren, aby znaleźć potencjalnych innych napastników związanych z atakiem. Służby chcą także upewnić się, że nikt więcej nie został ranny.

Na przedstawionym przez policję nagraniu z momentu ataku widać dwóch mężczyzn uzbrojonych w karabiny, otwierających ogień na jednej z głównych ulic w Haderze, która znajduje się około 50 kilometrów na północ od Tel Awiwu.

Zobacz także: Jerozolima: kierowca wjechał w grupę izraelskich policjantów.


Atak miał miejsce w czasie, gdy czterech arabskich ministrów spraw zagranicznych i sekretarz stanu USA spotykają się w południowym Izraelu na nadzwyczajnym szczycie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej