RAPORT

Prorosyjska era Tuska

23-latka z Włoch walczy na Ukrainie. Jest pilotem myśliwca

23-letnia Giulia Schiff (fot. Twitter.com)
23-letnia Giulia Schiff (fot. Twitter.com)

W Międzynarodowym Legionie wspierającym Ukraińców w obronie przed rosyjską agresją są głównie mężczyźni. Nie oznacza to jednak, że nie ma w nim kobiet. Wśród ochotników znalazła się między innymi 23-letnia Giulia Schiff z Wenecji.

Które kraje blokują sankcje na rosyjskie tiry w Polsce? Wiceminister ujawnia

Rosyjskie i białoruskie tiry wciąż bez przeszkód jeżdżą przez Polskę, dostarczając towary krajom odpowiedzialnym za atak na Ukrainę. – Wiem, że...

zobacz więcej

Giulia Schiff pochodzi z Włoch i jest byłą pilotką Włoskich Sił Specjalnych. Uczyła się w Accademia Aeronautica, czyli włoskiej Akademii Sił Powietrznych.

Ze służby miała odejść po tym, jak doświadczyła mobbingu, a sprawa trafiła do sądu. Wcześniej kobieta notowała świetne wyniki, bo jak piszą media, w kursie szkoleniowym zajęła czwarte miejsce na prawie 2 tys. kandydatów.

Zobacz także ->  Auchan, Leroy Merlin, Danone – Komitet Bojkot Rosja przygotowuje wielką kampanię

Mobbing miał być związany z „popularną” wciąż w wojsku tak zwaną falą. „Daily Mail” informował, że na jednym z ujawnionych nagrań było widać, jak w 2018 r. uderzano głową Włoszki w skrzydło samolotu, bito ją po plecach witką, a następnie wrzucono do basenu. Mimo to, w sądzie Giulia Schiff przegrała.

Po inwazji Rosji na Ukrainę, 23-latka pospieszyła do Kijowa, by chwycić za broń i bronić stolicy tego kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej