RAPORT

Pogarda

Prezydent: Nasza ojczyzna jest na tyle rozległa, że mielibyśmy gdzie pochować napastników [WIDEO]

Andrzej Duda odpowiedział na „pogróżki ze strony Rosji wobec Polski” (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Andrzej Duda odpowiedział na „pogróżki ze strony Rosji wobec Polski” (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Jesteśmy narodem, który nikogo nie atakował – zawsze chcieliśmy i nadal chcemy żyć w pokoju – ale jeśli ktoś nas zaatakuje, musi liczyć się z tym, że twardo staniemy do obrony swojej ojczyzny – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda ostrzega przed niebezpieczeństwem dla całego NATO [WIDEO]

Nie możemy dopuścić do tego, że Rosja wygra wojnę; to by oznaczało niebezpieczeństwo dla całego NATO – powiedział w czwartek w Brukseli prezydent...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie – RAPORT

Prezydent na konferencji prasowej w Brukseli został zapytany o „pogróżki ze strony Rosji wobec Polski”. – Jest takie powiedzenie w Polsce: „nie strasz, nie strasz”. My jesteśmy narodem, który chce żyć w pokoju. Jesteśmy narodem, który nikogo nie atakował, zwłaszcza na przestrzeni ostatniego stulecia. My zawsze chcieliśmy żyć w pokoju, jeżeli ktoś atakował, to my byliśmy atakowani – odpowiedział prezydent.

Andrzej Duda: Jest takie powiedzenie: „nie strasz, nie strasz”


Zapewnił, że Polska „nadal chce żyć w pokoju”. – Wyrwaliśmy się zza żelaznej kurtyny, odzyskaliśmy pełną suwerenność, niepodległość, wolność gospodarczą, po to, żeby żyć w miarę wygodnie, żeby się rozwijać, bogacić, zwiedzać świat i być obywatelami świata. I chcemy, żeby tak było dalej. To jest nasze dążenie – jako społeczeństwa i narodu. Jesteśmy nieagresywni i nikogo nie chcemy atakować – powiedział Duda. Jednocześnie podkreślił: „Ale musimy się przygotować do tego, gdyby ktoś nas zaatakował. Jeżeli ktoś będzie chciał nas zaatakować, czy to od strony północnej, czy wschodniej, czy z jakiejkolwiek innej strony, musi liczyć się z tym, że my twardo staniemy do obrony swojej ojczyzny”.

– Zapewniam, że jest ona wystarczająco rozległa, żebyśmy mieli gdzie napastników pochować – dodał prezydent.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej