RAPORT

Pogarda

Rzecznik Kremla zabrał głos ws. tajemniczego zniknięcia Siergieja Szojgu

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu (po prawej, Fot. EPA/ALEKSEY NIKOLSKYI/SPUTNIK/KREMLIN, PAP/EPA)
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu (po prawej, Fot. EPA/ALEKSEY NIKOLSKYI/SPUTNIK/KREMLIN, PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu nie był widziany publicznie od 11 marca. O sprawę został zapytany rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. – Minister obrony ma teraz wiele zmartwień – powiedział.

Media: Siergiej Szojgu nie pojawia się publicznie od dwóch tygodni

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu nie był widziany publicznie od 11 marca, czyli od 12 dni – poinformowali rosyjscy dziennikarze. Od wielu dni...

zobacz więcej

Minister Szojgu jest zwykle bardzo aktywny w mediach. Kiedy objął on funkcję ministra obrony resort znacznie powiększył swój dział prasowy.

Tymczasem jak zauważyli dziennikarze, Rosjanin nie był publicznie widziany od 11 marca – czyli niemal dwóch tygodni.

Zobacz także:  Potężne wsparcie ukraińskiej armii. Trzy państwa zapowiedziały wysłanie broni

Teraz media informują, że o sprawę został zapytany Dmitrij Pieskow. Rzecznik Kremla miał powiedzieć, że minister obrony „ma teraz wiele zmartwień”, ponieważ trwa „operacja wojskowa”. – Oczywiście to nie jest odpowiedni czas na aktywność medialną. To całkiem zrozumiałe – stwierdził.

Rosyjscy dziennikarze zwracają uwagę, że do 11 marca Szojgu pojawiał się w wiadomościach prawie codziennie. Osoby z jego otoczenia twierdzą, że Szojgu ma problemy zdrowotne (z sercem). Co na to Dmitrij Pieskow?

Zobacz także:   Zamieszanie ws. KPO. „Tuska zdradzili. Dostał informacje za późno”

Jak podają zagraniczni korespondenci, zaapelował, by nie słuchać doniesień mediów w tej sprawie.

Jaki ostro w PE: Fajnie handluje się rosyjskim gazem, pełnym ukraińskiej krwi? [WIDEO]

Politycy z zachodnich państw sprzeciwiają się propozycjom Polski, by nałożyć sankcje na wszystkie rosyjskie banki i zerwać z importem surowców od...

zobacz więcej

Ukraina komentuje


– Zniknięcie z przestrzeni publicznej w Rosji ważnych postaci ze struktur siłowych, w tym ministra obrony Siergieja Szojgu, świadczy o tym, że trwa tam szukanie winnych niepowodzeń na Ukrainie – ocenił sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeksij Daniłow.

– Trwa ustalanie, kto ich tak wrobił, że nie mając informacji o naszym kraju, zdecydowali się na taką awanturę – powiedział Daniłow, cytowany przez portal Ukrainska Prawda. Jak dodał, struktury siłowe w Rosji próbują się nawzajem obwiniać o błędy, związane z wojną na Ukrainie.

Zobacz także ->  Szef MSZ Ukrainy: Armia białoruska nie jest gotowa i nie chce walki z Ukrainą

– FSB pokazuje palcem na wojskowych, wojskowi - na inne struktury – oświadczył sekretarz RBNiO.

Daniłow wskazał również, że nie widać „nie tylko Szojgu, ale i wielu generałów”. Jego zdaniem w Rosji doszło już do „wymiany generałów", którzy mają poprowadzić nową ofensywę na Ukrainie. – Mogę powiedzieć, że to im nie pomoże – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej