RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jaki ostro w PE: Fajnie handluje się rosyjskim gazem, pełnym ukraińskiej krwi? [WIDEO]

Wiceszefowa PE z Niemiec Katarina Barley i europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki (fot. twitter.com/Europarl_PL)
Wiceszefowa PE z Niemiec Katarina Barley i europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki (fot. twitter.com/Europarl_PL)

Najnowsze

Popularne

Politycy z zachodnich państw sprzeciwiają się propozycjom Polski, by nałożyć sankcje na wszystkie rosyjskie banki i zerwać z importem surowców od Moskwy. – Arktyczny LNG2 - udziałowcy z Francji, Vostok Oil - udziałowcy z Holandii, Amurski Zakład Przetwórstwa Gazu - udziałowcy z Włoch, Zakład Przetwórstwa Gazu w Ust-Luga - Gazprom i Niemcy. No i co? Jak tam dbacie o praworządność razem z Putinem i Rosją? – zapytał podczas debaty w Parlamencie Europejskim Patryk Jaki.

Putin straszy gazem tylko za ruble. „To jak zabić Ukraińców”

Władimir Putin stwierdził, że od państw, które uzna za nieprzyjazne, zażąda zapłaty za dostawy gazu ziemnego w rublach. Czy jakieś państwo zgodzi...

zobacz więcej

Patryk Jaki zabrał głos podczas debaty w Parlamencie Europejskim.

Europoseł z Polski ocenił, że unijni urzędnicy mogliby w trzy minuty odłączyć Władimira Putina od dopływu gotówki i postawić na atom oraz węgiel, którego przecież sami mamy bardzo dużo.

– Jednak nie chcecie tego zrobić z prostego powodu. Po pierwsze, musielibyście przyznać się do błędu ideologicznego – ocenił, przypominając „zieloną” politykę Brukseli, która doprowadziła do uzależnienia całej Unii Europejskiej od rosyjskich surowców.

Zobacz także:   Zamieszanie ws. KPO. „Tuska zdradzili. Dostał informacje za późno”

– Zresztą jak tam emisja CO2 w Europie w czasie trwania wojny? – zapytał Patryk Jaki.

– Drugi powód jest taki, że po prostu fajnie się sprzedaje innym gaz, rosyjski gaz pełen ukraińskiej krwi; i jeszcze bezczelnie twierdzicie, że robicie to dla planety – dodał europoseł.

Światowe media piszą o Polsce. Schreiber stanowczo o dziennikarzach

Gdy zachodnie media atakowały Polskę, lewicowe redakcje w naszym kraju powielały te informacje. Sytuacja zmieniła się ostatnio, gdy o Polsce...

zobacz więcej

Przylepiliście sobie ukraińskie wstążki, aby dać ulgę własnemu sumieniu, jednak nie chcecie wstrzymać kasy Putinowi. A ja zresztą wiem dlaczego: razem z nim robicie dalej ogromne interesy, wystarczy spojrzeć na listę firm – powiedział Patryk Jaki.

Zaznaczył, że sprawdził te największe „rosyjskie, putinowskie projekty”.

Zobacz także:  „Ich produkt to wkład do wojskowego budżetu”. Nowa lista firm, które wciąż są w Rosji

– Arktyczny LNG2 - udziałowcy z Francji, Vostok Oil - udziałowcy z Holandii, Amurski Zakład Przetwórstwa Gazu - udziałowcy z Włoch, Zakład Przetwórstwa Gazu w Ust-Luga - Gazprom i Niemcy. No i co? Jak tam dbacie o praworządność razem z Putinem i Rosją? Jak widać, cenicie sobie bardziej swoją wygodę niż życie ukraińskich dzieci – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej