RAPORT

Pogarda

Putin wściekły. Anonymous straszą Bank Rosji

Władimir Putin i Rosja przyjmują kolejne ciosy od Anonymous (fot. Getty Images, twitter.com/YourAnonTV)
Władimir Putin i Rosja przyjmują kolejne ciosy od Anonymous (fot. Getty Images, twitter.com/YourAnonTV)

Najnowsze

Popularne

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że włamali się do danych rosyjskiego Banku Centralnego Rosji. Finansowo Moskwa jest nad przepaścią. Agencja Bloomberg ujawniła, że gdy rozpoczęła się gospodarcza katastrofa Rosji, prezes banku Elwira Nabiullina chciała się podać do dymisji. Zgody nie wyraził sam Władimir Putin.

Biznes wycofuje się z Rosji. „Amerykańskie firmy będą przenosić się do Polski”

Stany Zjednoczone są świadome tego, że z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę część amerykańskich firm z siedzibą w Rosji będzie przenosiło się do...

zobacz więcej

„Zespół Anonymous rozbił Bank Centralny Rosji” – napisała grupa hakerska na Twitterze.

„Ponad 35 000 plików z tajnymi danymi zostanie opublikowanych w ciągu 48 godzin” – dodano.

Jak pisze agencja Ukrinform, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę hakerzy Anonymous zhakowali ponad 2500 oficjalnych rosyjskich i białoruskich stron internetowych i przeprowadzili bezprecedensowe ataki na oficjalne strony rosyjskiego rządu.

Zobacz także:   Hakerzy Anonymous włamali się do drukarek tysięcy Rosjan

Złość hakerów odczuła ostatnio również firma Nestle, która tygodniami odrzucała apele o wycofanie się z rosyjskiego rynku. Anonymous włamali się do ich baz danych i wykradli tysiące plików francuskiej spółki.

Aktywiści z kolektywu Anonymous włamali się też do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników i za ich pośrednictwem przesłali im komunikat o kłamstwach putinowskiej propagandy wraz z instrukcjami, jak się przed nią bronić poprzez instalację specjalnego oprogramowania.

Prezes banku chciała odejść. Reakcja Putina


Agencja Bloomberg przekazała z kolei, że prezes banku centralnego Rosji Elwira Nabiullina chciała się podać do dymisji już po tym, jak prezydent Władimir Putin wydał rozkaz inwazji na Ukrainę.

Światowe media piszą o Polsce. Schreiber stanowczo o dziennikarzach

Gdy zachodnie media atakowały Polskę, lewicowe redakcje w naszym kraju powielały te informacje. Sytuacja zmieniła się ostatnio, gdy o Polsce...

zobacz więcej

58-letnia Nabiullina w ubiegłym tygodniu została powołana na nową, pięcioletnią kadencję. Według Bloomberga teraz musi sobie radzić z finansowymi konsekwencjami inwazji na Ukrainę, które w krótkim czasie zniweczyły wiele z tego, co udało się jej osiągnąć w ciągu dziewięciu lat kierowania bankiem centralnym Rosji.

Zobacz także:   Kolejny sukces Anonymous. Tym razem niemiecki oddział rosyjskiego Rosnieftu

Źródła, na które powołuje się agencja Bloomberg, podały, że jej odejście w tym momencie byłoby uważane za zdradę Putina, z którym blisko współpracuje od prawie dwóch dekad.

Pomysł dymisji miał więc spotkać się ze zdecydowaną reakcją lidera Rosji. Władimir Putin nie tylko był zły, ale natychmiast zablokował plany Nabiulliny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej