RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Protest pod niemiecką ambasadą. Sakiewicz: Niemcy mają współudział w wojnie

Najnowsze

Popularne

– Na naszym kontynencie rozgorzała nowa wielka wojna. Dzisiaj znowu Niemcy mają w tym współudział. Za II wojnę światową odpowiadają wasi przodkowie, ale wy będziecie odpowiadać za tę wojnę – mówił podczas manifestacji pod ambasadą Niemiec w Warszawie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Hymn Ukrainy przed ambasadą Rosji. Przyszło kilka tysięcy osób [WIDEO]

Przed ambasadą Rosji przy ul. Belwederskiej w Warszawie odbyła się w czwartek demonstracja. Jej organizatorzy szacują, że przyszło od 3 do 5 tys....

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie – RAPORT

– Przyszliśmy pod ambasadę niemiecką, żeby opowiedzieć o europejskich wartościach. To nie jest waluta euro tylko prawo do życia, wolności, pokoju. Wam się wartości pomyliły, bo ich nie trzyma się w portfelu tylko w sercu – powiedział Sakiewicz podczas manifestacji organizowanej przez Kluby „Gazety Polskiej”.

Publicysta zaapelował do Niemiec o „przerwanie pomocy udzielanej Rosji w formie transferu pieniędzy i sprzętu czy ukrytego wsparcia politycznego”.

– Gdzie teraz Niemcy mają swoje serca, skoro handlują z Rosją na taką skalę i blokują sankcje. Na naszym kontynencie rozgorzała nowa wielka wojna. Dzisiaj znowu Niemcy mają w tym współudział. Za II wojnę światową odpowiadają wasi przodkowie, ale wy będziecie odpowiadać za tę wojnę – ocenił.

Sakiewicz zaapelował o uchwalenie sankcji uniemożliwiających zakup surowców z Rosji. – To jest ostatni moment. Jeśli dzisiaj zakręci się pieniądze, ta wojna szybko się skończy, bo nikt nie może prowadzić wojny bez funduszy – stwierdził.

Zdaniem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” w przeciwnym razie Europę czeka podobny konflikt jak podczas I i II wojny światowej. – Bezmyślność polityki niemieckiej mści się dzisiaj na całej Europie. Obudźcie swoje sumienia, jesteście społeczeństwem demokratycznym, wpłyńcie na swoich polityków, niech przestaną wspierać największego mordercę naszych czasów – kontynuował.

Uczestniczący w zgromadzeniu Adam Borowski zwrócił uwagę, że Władimira Putina ośmieliła do ataku na Ukrainę „bezduszność europejskich polityków”. Jako jeden z przykładów podał nierozliczone zbrodnie rosyjskie w Czeczenii, gdzie zdaniem Borowskiego zginęło 45 tysięcy czeczeńskich dzieci.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej