RAPORT

Wojna na Ukrainie

Donald Tusk jedzie do Brukseli. Chodzi o polskie pieniądze [WIDEO]

Donald Tusk obiecuje, że zrobi wszystko (fot.TT/Donald Tusk)
Donald Tusk obiecuje, że zrobi wszystko (fot.TT/Donald Tusk)

– Pojadę jutro do Brukseli, żeby dopiąć sprawę polskich pieniędzy. Zrobię naprawdę wszystko, żeby Polska była możliwie bezpieczna w tych jakże trudnych czasach – obiecał Donald Tusk w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Fragment dotyczący funduszy zaczyna się od 1:35.

Deklaracja wzbudziła żywą reakcję internautów. Jeden z nich wskazał, że jest to już szósta deklaracja byłego premiera w tej sprawie. – Jestem bliski tego, by przekonać te osoby, które podejmują decyzję – zapewniał lider PO już we wrześniu 2021 r. Precyzował wówczas, że tłumaczy różnicę między „złym rządem” a Polską.

W październiku ponownie wybierał się do Brukseli.

– jeśli pan mnie pyta o to, czy np. gdyby była jakaś rezolucja albo propozycja wspólnej deklaracji europejskiej, że trzeba zatrzymać pieniądze dla Polski, to ja bym rekomendował nie głosowanie za taką rezolucją – odpowiadał wówczas jednemu z dziennikarzy. Kilka dni później, już po powrocie „uspokajał”, że „Polacy dostaną pieniądze”. Ale w grudniu znów „rozmawiał, jak je odblokować”. Niespójność deklaracji lidera największej partii opozycyjnej zauważyli też inni. Wskazano też na jeszcze jeden aspekt. Przeczytaj także: „Tusk darował miliard Gazpromowi, zwiększył uzależnienie od Rosji”. Zweryfikowano tezy posła SP

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej