RAPORT

Pogarda

Renault wznowił produkcję samochodów w Moskwie

Renault wstrzymał produkcję z powodu braku części i problemów logistycznych (fot. Robert DEYRAIL/Gamma-Rapho/Getty Images)
Renault wstrzymał produkcję z powodu braku części i problemów logistycznych (fot. Robert DEYRAIL/Gamma-Rapho/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Francuski producent samochodów Renault wznowił produkcję w swoich moskiewskich fabrykach. Koncern ma poparcie francuskiego rządu w kwestii utrzymania produkcji.

NBP udostępnił bankowi centralnemu Ukrainy linię swapową do 1 mld dolarów

Narodowy Bank Polski poinformował w poniedziałek o udostępnieniu Narodowemu Bankowi Ukrainy linii swapowej na parze dolar – hrywna do kwoty 1 mld...

zobacz więcej

Renault zawiesił produkcję w zeszłym miesiącu z powodu braku części i problemów logistycznych.

Największym udziałowcem koncernu Renault jest rząd Francji - przypomina Agencja Reutera.

Renault ma pakiet większościowy fabryk Avtovaz, które w ostatnich tygodniach częściowo wstrzymały produkcję w zakładzie Toljatii i w Łżewsku.

Sankcje nałożone na Rosję obejmują zakaz eksportu półprzewodników, które są główną przyczyną wstrzymywania produkcji samochodów w fabrykach.

Od firm, które pozostały w Rosji, opinia publiczna domaga się zmiany decyzji i wycofania z tamtejszego rynku. Chodzi m.in. o szwajcarską grupę spożywczą Nestle i francuskie sieci Leroy Merlin, Decathlon oraz Auchan.

Zobacz także: Najbogatsi rosyjscy oligarchowie stracili fortunę. Podano wartość zajętych majątków

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej