RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wojska rosyjskie mają zapasy na trzy dni. Brakuje im także paliwa

Na wschodzie Ukrainy trwa mobilizacja (fot. arch.PAP/EPA/STRINGER)
Na wschodzie Ukrainy trwa mobilizacja (fot. arch.PAP/EPA/STRINGER)

Zapasy żywności i amunicji wojsk rosyjskich na Ukrainie wystarczą na co najwyżej trzy dni, Rosjanom brakuje też paliwa – ujawnił rano Sztab Generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Rosjanie użyli zakazanej broni na Ukrainie [WIDEO]

Rosyjskie siły okupacyjne kolejny raz użyły zabronionych pocisków fosforowych – poinformowała agencja UNIAN, powołując się na zastępcę komendanta...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie

„Przeciwnik wciąż ma znaczne problemy z zaopatrzeniem wojsk. Rosyjskie siły okupacyjne działające na terytorium Ukrainy mają zapasy amunicji i żywności na nie więcej niż trzy dni” – głosi oświadczenie sztabu na Facebooku.

„Analogicznie jest z paliwem, które uzupełniane jest przez dostawy cysternami samochodowymi. Okupantom nie udało się zorganizować połączenia rurociągowego w celu uzupełnienia potrzeb grup wojsk” – informuje sztab.W komunikacie opisującym sytuację na froncie według stanu na godz. 6 rano we wtorek czasu lokalnego (godz. 5 rano czasu polskiego) sztab ocenia, że w działaniach obronnych nie ma istotnych zmian.

Pentagon: Jasne dowody, że Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne

Widzimy jasne dowody na to, że Rosjanie popełniają zbrodnie wojenne – powiedział w poniedziałek rzecznik Pentagonu John Kirby. Jak dodał, rosyjskie...

zobacz więcej

Siły ukraińskie strąciły w ciągu ostatniej doby rosyjski samolot, sześć dronów i dwa śmigłowce; strąciły także pewną liczbę pocisków rosyjskich. Trwa zbieranie dokładnych danych. Jednocześnie wzrosła aktywność rosyjskiego lotnictwa.

Sztab podkreślił, że Rosja kontynuuje działania propagandowe mające na celu włączenie do walk przeciwko Ukrainie wojsk białoruskich. Na terenie tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, powołanej przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, trwa mobilizacja, którą sztab ukraiński określił jako chaotyczną. Zapewnił także, że w siłach rosyjskich wciąż dochodzi do przypadków dezercji.

Armia ukraińska w ciągu minionej doby zniszczyła 14 czołgów, osiem bojowych wozów piechoty, dwa transportery opancerzone, trzy systemy artyleryjskie i cztery pojazdy. Straty osobowe wśród Rosjan sztab oszacował na prawie 300 ludzi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej