RAPORT

Pogarda

Biały Dom: W piątek prezydent Biden odwiedzi Polskę

Najnowsze

Popularne

Prezydent USA Joe Biden w piątek odwiedzi Warszawę i spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą - podał w niedzielę w nocy Biały Dom. Tematem rozmów będzie m.in. kryzys humanitarny wywołany przez rosyjską agresję na Ukrainie.

„Znów nadstawiają za nas głowy”. Niemiecki publicysta: Skończyć z besztaniem Polski

Wojna na Ukrainie może być „dobrą okazją do zaprzestania modnej obecnie nagonki na Polskę. I pamiętania, że Polacy, tak jak w 1939 r. czy 1980/81...

zobacz więcej

„Prezydent [Biden] omówi to, jak Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami i partnerami odpowiadają na kryzys humanitarny i praw człowieka stworzony przez nieusprawiedliwioną i niesprowokowaną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie” – napisano w oświadczeniu rzeczniczki Białego Domu Jen Psaki.

Choć przylot Bidena do Warszawy planowany jest na piątek, to spotkanie z Dudą ma odbyć się w sobotę 26 marca. Tego samego dnia Biden wróci do Waszyngtonu.

Warszawa będzie drugim przystankiem podczas europejskiej wizyty Bidena. Wcześniej w środę prezydent USA przyleci do Brukseli, gdzie będzie w czwartek uczestniczyć w szczycie przywódców G7 oraz szczycie Rady Europejskiej. Tematami obydwu spotkań mają być sankcje przeciwko Rosji oraz pomoc humanitarna oraz „inne wyzwania związane z konfliktem”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej