RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Leroy Merlin odciął pracowników na Ukrainie od komunikacji korporacyjnej

Leroy Merlin (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)
Leroy Merlin (fot. arch.PAP/Wojciech Pacewicz)

Najnowsze

Popularne

Sieć sklepów budowlanych Leroy Merlin odcięła ukraiński oddział od wszystkich korporacyjnych środków komunikacji. Sprawę opisała na serwisie społecznościowych Linkedin Liudmyla Dziuba z ukraińskiego zespołu HR Leroy Merlin. Francuska firma nie zawiesiła działalności w Rosji mimo napaści tego kraju na Ukrainę.

Raiffeisen Bank o interesach w Rosji: Mamy obowiązek dbać o pracowników i klientów

Rosja morduje tysiące niewinnych Ukraińców, a wielkie firmy opuszczają rosyjski rynek. Są jednak wyjątki. Swoje interesy w kraju Władimira Putina...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Oddział francuskiej firmy odłączył 800 ukraińskich pracowników od komunikacji korporacyjnej. Menadżerka napisała na Linkedin, że „wszyscy pracownicy Leroy Merlin Ukraina stracili ze sobą kontakt. Ggdy wielu naszych pracowników jest w niebezpieczeństwie, w okupowanych, zbombardowanych rejonach pod gruzami. Właśnie takie działania Grupy nas załamują”.

Liudmyla Dziuba zwróciła uwagę, że pracownicy nie dostali wsparcia. „W pewnym momencie nie mieliśmy narzędzi, aby zapewnić pomoc humanitarną i medyczną pracownikom, którzy tak bardzo jej potrzebują”.

Zobacz także: Ukraińskie MSZ ujawniło, które firmy zostały w Rosji


„Proszę wyjaśnić, jakie środki cyfrowego bezpieczeństwa kont (wyłącznie ukraińskich kolegów), które potencjalnie mogą zostać zaatakowane przez hakerów, można porównać do zagrożenia życia pracowników, którzy w krytycznym momencie zostali odcięci od komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, a potrzebują pomocy?” – napisała liderka zespołu HR Leroy Merlin na Ukrainie, zwracając się we wpisie m.in. do dyrektora ds. łańcucha dostaw Guillaume’a Juliena, prezesa Leroy Merlin Ukraina Denisa Schiesa i dyrektora finansowego Grzegorza Waskowa. „Prosimy o jak najszybszy zwrot firmowych środków komunikacji pracownikom. Nie pozwólcie, by śmiertelne niebezpieczeństwo dogoniło ludzi w stanie bezradności! Czy cyberbezpieczeństwo może zapanować nad człowieczeństwem i życiem pracownika?” – dodała Liudmyla Dziuba.

Zobacz także: Lista firm, które opuszczają Putina


Francuska korporacja nie zdecydowała się na wycofanie z rosyjskiego rynku po inwazji na Ukrainę. Zamierza zwiększyć dostawy do Rosji, bo wiele konkurencyjnych firm wycofało się z tego kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej