RAPORT

Pogarda

David Beckham przekazał swoje konto na Instagramie ukraińskiej lekarce [WIDEO]

David Beckham nie przestaje wspierać Ukrainę (fot. instagram/davidbeckham)
David Beckham nie przestaje wspierać Ukrainę (fot. instagram/davidbeckham)

Najnowsze

Popularne

„Przekazuję dziś swój kanał Irinie, szefowej Regionalnego Centrum Perinatalnego w Charkowie na Ukrainie” – poinformował w niedzielę na Instagramie David Beckham. Słynny brytyjski piłkarz zwrócił się przy tym z ważnym apelem, prosząc o wsparcie ukraińskich lekarzy. 71,4 mln osób obserwujących konto Beckhama może zapoznać się teraz z warunkami pracy w charkowskim szpitalu.

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Już wcześniej David i Victoria Beckham apelowali w mediach społecznościowych o przekazywanie datków na rzecz UNICEF. Para celebrytów kontynuuje współpracę z fundacją i nie pozwala milionom swoich fanów zapomnieć o wojnie na Ukrainie.

Beckham „podarował” swoje konto


Przez jeden dzień w relacjach na kanale Davida Beckhama pojawia się Irina Kondratowa – kierownik regionalnego centrum perinatalnego i anestezjolog dziecięcy. Lekarka oprowadza internautów po ośrodku i pokazuje, jak wyglądają piwnice i schrony, gdzie w pierwszych dniach wojny przeniesiono dzieci i ich marki.

W krótkich filmikach można zobaczyć, jak wygląda praca w ośrodku. – Pierwsze dni były najtrudniejsze. Musieliśmy się nauczyć, jak pracować w warunkach bombardowań i strajków – opowiada Irina.

Lekarka wyjaśnia, że przebywa w placówce przez całą dobę. Prócz wykonywania swoich obowiązków kierownika ośrodka, pracuje także jako anestezjolog dziecięcy, zajmuje się logistyką i wspiera pacjentów emocjonalnie.

Zobacz także: Hojny gest polskiego piłkarza. To uratuje chore ukraińskie dzieci

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej