RAPORT

Pogarda

Mafie czerpią korzyści podczas wojny

Broń (fot. Shutterstock)
Broń (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Mafie wykorzystują trudności rynkowe i samą wojnę, by czerpać korzyści zarówno z handlu produktami, jak i bronią – ostrzegł w niedzielę włoski prokurator do walki z mafią Federico Cafiero de Raho. Jego zdaniem takie ryzyko niesie też wojna na Ukrainie.

„Nazistowskie muzeum” i interesy z mafią. Dwaj Niemcy podejrzani o handel bronią

Hiszpańska policja aresztowała dwóch Niemców, którzy od lat mieli sprzedawać broń wojskową handlarzom narkotyków. W domu jednego z mężczyzn odkryto...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Krajowy prokurator cytowany przez włoską agencję informacyjną ANSA oświadczył, że wojna na Ukrainie to dla przestępczości zorganizowanej okazja do spekulacji w handlu towarami i nielegalnego zakupu broni. – Myślimy o cenach i o produktach, które można łatwiej znaleźć lub ukraść z rynku, aby rozwinąć maksymalne spekulacje lub możliwość nabycia broni nielegalnymi równoległymi drogami - dodał de Raho.

– Wojna na Ukrainie określi profile operacyjne przestępczości zorganizowanej, która z pewnością nie będzie musiała respektować kanałów bankowych dla swojej płynności – wskazał włoski prokurator do walki z mafią.

Zobacz także: Ujawniono rozmowę attaché Rosji z agentem w kraju NATO


„Za każdym razem, gdy dochodzi do kryzysu, mafie starają się wykorzystać kanały, by czerpać zyski. To mechanizm, który powtarza się w historii sądownictwa i został wiele razy ujawniony” – przypomniał włoski prokurator.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej