RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Patriota i wojownik”. Premier Słowenii pod wrażeniem Morawieckiego

Janez Jansza razem z m.in. Mateuszem Morawieckim był we wtorek w Kijowie (fot. PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT)
Janez Jansza razem z m.in. Mateuszem Morawieckim był we wtorek w Kijowie (fot. PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT)

Polska ma prawdziwego patriotę i wojownika jako premiera – napisał w piątek na Twitterze premier Słowenii Janez Jansza o szefie polskiego rządu Mateuszu Morawieckim.

Niemiecki korespondent „Süddeutsche Zeitung”: Niemcy torowały drogę agresji Putina

Socjaldemokraci w Niemczech popełniali straszne błędy, które tylko zachęcały Putina do kolejnej wojny z Ukrainą – mówi w rozmowie z gazeta.pl...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie – RAPORT

„Teraz, gdy nasza wizyta w Kijowie jest dyskutowana na całym świecie, muszę powtórzyć moje brawa dla Mateusza Morawieckiego,którego zespół organizował całą potrzebną logistykę, bezpieczeństwo i znaczną część koordynacji z unijnymi instytucjami. Polska ma prawdziwego patriotę i wojownika jako premiera” – napisał Jansza.

Premier Słowenii oraz Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński i premier Czech Petr Fiala byli we wtorek w Kijowie, gdzie rozmawiali z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem tego kraju Denysem Szmyhalem.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej