RAPORT

Atak na Jana Pawła II

„Czy naprawdę myśli pan, że jeden Putin zabija nasze dzieci, niszczy nasze miasta?”

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz (fot. Clemens Bilan - Pool/Getty Images)
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz (fot. Clemens Bilan - Pool/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk odpowiedział kanclerzowi Niemiec, który we wpisie na Twitterze potępił „zniewagi i ataki na Rosjan”, a wojnę na Ukrainie nazwał „wojną Putina”.

Zbrodnicza wojna na Ukrainie. Scholz: tylko Putin jest odpowiedzialny

Kanclerz Niemiec oświadczył, że jedynie Władimir Putin odpowiada za rosyjską agresję na Ukrainę. Olaf Scholz podkreślił, że „nie do zaakceptowania...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT

„Panie kanclerzu Olaf Scholz, czy naprawdę myśli pan, że jeden Putin zabija nasze dzieci, niszczy nasze miasta, niszczy nasz kraj?” – napisał Stefanczuk w komentarzu opublikowanym przez agencję Ukrinform na platformie Telegram.

„A Rosjanie są bezużyteczni? Czy po prostu popierają jego politykę? A rosyjskie wojsko jest bezużyteczne? Czy po prostu wykonują jego rozkazy?” – pytał Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy nawiązując do niemieckich zbrodni podczas II wojny światowej. „Nie oszukujcie się. Przypominam tylko, że podczas procesów norymberskich nikomu nie udało się uzyskać uniewinnienia argumentem »po prostu wykonywałem rozkazy«” – dodał Stefanczuk.Kanclerz Niemiec Olaf Scholz we wpisie na Twitterze stwierdził, że „jest absolutnie nie do przyjęcia, gdy ludzie, którzy pochodzą z Rosji, są obrażani, obrażani lub atakowani fizycznie”. Scholz podsumował swój wpis podkreślając, że „to jest wojna Putina. Tylko on jest za to odpowiedzialny”.

Zobacz także: Niemcy powinni ze wstydu zapaść się pod ziemię. Zamiast refleksji są jedynie krokodyle łzy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej