RAPORT

Pogarda

B. premier Bułgarii zatrzymany za sprzeniewierzenie środków unijnych

Były premier Bułgarii Bojko Borisow (fot. Georgi Paleykov/NurPhoto via Getty Images)
Były premier Bułgarii Bojko Borisow (fot. Georgi Paleykov/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Były premier Bułgarii Bojko Borisow został zatrzymany w czwartek wieczorem w ramach dochodzenia w sprawie sprzeniewierzenia środków unijnych – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Sofii.

Wypożyczalnia posłów. Pomysł bułgarskiego premiera

Premier Bułgarii Bojko Borisow, którego partia GERB wygrała niedzielne wybory, lecz raczej nie ma szans na stworzenie rządu, zaproponował obecnej...

zobacz więcej

Razem z Borisowem, szefem rządu w latach 2009-2021, zatrzymano byłego ministra finansów Władysława Goranowa, byłą szefową komisji budżetowej w parlamencie Mendę Stojanową oraz byłą szefową gabinetu Borisowa Sewdelinę Arnaudową.

Bułgarski resort spraw wewnętrznych podaje, że osoby te zatrzymano w ramach akcji związanej z ponad 120 sprawami dotyczącymi sprzeniewierzenia środków unijnych. O śledztwach tych poinformowała w środę podczas wizyty w Sofii szefowa unijnej prokuratury Laura Kovesi, która zwróciła uwagę, że jest to najwyższa liczba takich dochodzeń prowadzonych w kraju UE.

Według bułgarskiego MSW zatrzymania, przeprowadzane wspólnie z unijną prokuraturą, nadal trwają, dokonywane są też rewizje w wielu lokalach. Policja zatrzymała Borisowa w jego domu w leżącej na przedmieściach Sofii miejscowości Bankia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej