RAPORT

Pogarda

Zełenski przemówił w Bundestagu. Koalicja nie chciała debaty

Parlamentarzyści rządzącej koalicji SPD, Zielonych i FDP odrzucili wniosek posłów CDU/CSU (fot. Hannibal Hanschke/Getty Images)
Parlamentarzyści rządzącej koalicji SPD, Zielonych i FDP odrzucili wniosek posłów CDU/CSU (fot. Hannibal Hanschke/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Parlamentarzyści rządzącej koalicji SPD, Zielonych i FDP odrzucili wniosek posłów CDU/CSU o wprowadzenie do porządku obrad Bundestagu debaty na temat sytuacji na Ukrainie. Wniosek o zmianę porządku obrad przez dodanie godzinnej debaty złożono po zdalnym przemówieniu w parlamencie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego – informuje dpa.

Szef NATO powtarza: Nie będzie strefy zakazu lotów nad Ukrainą

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ponownie wykluczył możliwość wprowadzenia strefy zakazu lotów nad Ukrainą. W opublikowanym w czwartek...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Wniosek Unii (CDU/CSU) poparli w Bundestagu posłowie lewicy i AfD. Trzy partie koalicyjne zagłosowały przeciwko.

Lider grupy parlamentarnej CDU/CSU Friedrich Merz wyjaśnił, że chciał dowiedzieć się od kanclerza Olafa Scholza (SPD) trzy tygodnie po jego pierwszym oświadczeniu rządowym na temat wojny w Ukrainie, „na czym stoimy, czy zrobiliśmy to dobrze, czy są decyzje, które mogą zostać poprawione”.

Jak podkreśla dpa, prowadząca obrady wiceprzewodnicząca Bundestagu Katrin Goering–Eckardt od razu po przemówieniu Zełenskiego przeszła do zaplanowanego porządku obrad, mimo protestów posłów Unii. Po odrzuceniu w głosowaniu wniosku Unii odbyła się zaplanowana wcześniej debata na temat obowiązkowych szczepień.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej