RAPORT

Pogarda

Awaria na kolei: producent taboru znalazł błąd

Awaria objęła 19 z 33 Lokalnych Centrów Sterowania (fot. Shutterstock/Omelnytskyi)
Awaria objęła 19 z 33 Lokalnych Centrów Sterowania (fot. Shutterstock/Omelnytskyi)

Najnowsze

Popularne

Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma teraz wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie na transport kolejowy w Polsce; nie było cyberataku – poinformowała firma Alstom w oświadczeniu.

Nowe informacje ws. awarii na kolei. „Skutki będą odczuwalne bardzo długo”

Nad ranem doszło do awarii kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem na kolei. Pociągi są opóźnione, część z nich odwołano. Kolej jest...

zobacz więcej

W czwartek ok. godz. 4 w sieci kolejowej w Polsce wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego.

„Alstom jest świadomy błędu w formatowaniu czasu, który ma obecnie wpływ na dostępność sieci kolejowej, a co za tym idzie – na transport kolejowy w Polsce. Bezpieczeństwo pasażerów nie jest zagrożone” – poinformowała firma Alstom w oświadczeniu.

Alstom zapewnia, że wdrożono plan przywrócenia dostępności urządzeń sterowania ruchem kolejowym, „aby zminimalizować zakłócenia spowodowane usterką w systemach sterowania ex-Bombardier”.

„Współpracujemy z naszym klientem, aby zminimalizować skutki zaistniałej sytuacji” – podano w komunikacie Alstomu.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie ten problem spowodował dla operatorów i pasażerów. Alstom potwierdza, że nie było żadnego cyberataku ani problemu bezpieczeństwa związanego z błędem formatowania czasu, który wystąpił 17 marca 2022 r. Błędy w formatowaniu czasu są znanym zjawiskiem” – dodano w informacji koncernu.

Jak podawały wcześniej PKP Polskie Linie Kolejowe, awaria objęła 19 z 33 Lokalnych Centrów Sterowania wyposażonych przez tę firmę.

Alstom jest francuskim międzynarodowym producentem taboru kolejowego, działającym na całym świecie na rynkach transportu kolejowego. W Polsce jest największym producentem w branży kolejowej w kraju, w 11 polskich oddziałach firmy pracuje ponad 4 tys. osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej