RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Raiffeisen Bank o interesach w Rosji: Mamy obowiązek dbać o pracowników i klientów

Raiffeisen Bank wydał oświadczenie ws. biznesu w Rosji (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)
Raiffeisen Bank wydał oświadczenie ws. biznesu w Rosji (fot. Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosja morduje tysiące niewinnych Ukraińców, a wielkie firmy opuszczają rosyjski rynek. Są jednak wyjątki. Swoje interesy w kraju Władimira Putina wciąż realizuje m.in. austriacki Raiffeisen Bank. Teraz firma wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Zełenski ostro w Bundestagu: Mówiliśmy wam, że Nord Stream to straszna broń

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wystąpił w czwartek online na posiedzeniu deputowanych Bundestagu. – Szanowni politycy, szanowny narodzie...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

W dokumencie podkreślono, że Raiffeisen Bank International to grupa bankowa działająca na 13 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

„Wojna na Ukrainie ma niszczący wpływ na ludność i gospodarkę kraju. Nasze myśli i wsparcie kierujemy do tych wszystkich ludzi, których życie na zawsze zmieniło się tragicznie w wyniku tej wojny” – napisano.

Zobacz także:   „Sponsorujecie Putina”. Fala krytyki zalała profile Auchan, Leroy Merlin i Decathlonu

Przyznano, że ta sytuacja skłoniła Raiffeisen Bank do „rozważenia swojej pozycji w Rosji”. Dyrektor generalny RBI Johann Strobl przyznał, że firma rozważa m.in. opuszczenie rosyjskiego rynku.

Raiffeisen Bank zaznaczył, że jego placówki działają zgodnie z prawem. „Mamy obowiązek dbać o naszych pracowników i naszych klientów” – napisano w oświadczeniu.

Zobacz także:   Największe rosyjskie banki przechodzą na chiński system płatniczy

Szacuje się, że od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się wojna na Ukrainie, z Rosji wycofało się ponad 350 zagranicznych firm, wśród nich popularne marki handlowe, sieci fast-foodów, producenci żywności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej