RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rosyjska dziennikarka na wolności. Wiadomo, jak została ukarana [WIDEO]

Rosyjska dziennikarka Marija Owsiannikowa ukarana grzywną (fot. TT/ the_ins_ru; nexta_tv)
Rosyjska dziennikarka Marija Owsiannikowa ukarana grzywną (fot. TT/ the_ins_ru; nexta_tv)

Najnowsze

Popularne

Producentka rosyjskiej telewizji państwowej Marija Owsiannikowa, która w poniedziałek zaprotestowała przeciwko kremlowskiej propagandzie, została skazana na karę 30 tysięcy rubli, czyli około 1,2 tys. złotych. Podczas nadawania programu na żywo dziennikarka weszła w kadr z plakatem „Zatrzymać wojnę! Nie wierzcie propagandzie!”.

„Tu was okłamują, precz z wojną!” Rosyjska dziennikarka w programie na żywo

„Zatrzymajcie wojnę, precz z wojną, nie wierzcie propagandzie, tu was okłamują. Rosjanie przeciw wojnie” – taki plakat rozwinęła w studiu...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

We wtorek po wyjściu z moskiewskiego sądu Marija Owsiannikowa podziękowała wszystkim, którzy ją wspierają. Powiedziała, że była przesłuchiwana przez ponad 14 godzin.

Przesłuchiwali ją przez 14 godzin


– Spędziłam całą dobę bez snu. Przesłuchanie trwało przeszło 14 godzin. Nie pozwolono mi skontaktować się z rodziną i bliskimi, nie miałam żadnej pomocy prawnej – mówiła producentka rosyjskiej telewizji.

Marija Owsiannikowa została zatrzymana przez policję zaraz po swoim występie w poniedziałek. W nagraniu wideo zamieszczonym w Internecie oświadczyła, że odpowiedzialność za wydarzenia na Ukrainie spoczywa na Władimirze Putinie.

„10 pokoleń naszych potomków nie zmyje z siebie tej hańby”


– Niestety, w ostatnich latach pracowałam dla pierwszego programu telewizji, zajmując się kremlowską propagandą i jest mi z tego powodu bardzo wstyd – powiedziała dziennikarka. – Wstyd za to, że pozwalałam mówić kłamstwa z ekranu telewizora – oświadczyła. – Przemilczeliśmy 2014 rok, gdy wszystko dopiero się zaczynało. Nie wyszliśmy na demonstracje, gdy Kreml otruł Nawalnego. Po prostu w milczeniu obserwowaliśmy ten antyludzki reżim i dziś odwrócił się od nas cały świat. Jeszcze dziesięć pokoleń naszych potomków nie zmyje z siebie hańby tej bratobójczej wojny – podkreśliła Marija Owsiannikowa.


Jej wystąpienie powielili w Internecie znani rosyjscy opozycjoniści, między innymi: Ilia Jaszyn, Lubow Sobol i Kira Jarmysz, nazywając producentkę telewizyjną „prawdziwą bohaterką”.

Zobacz także: Operator amerykańskiej telewizji i ukraińska dziennikarka zabici pod Kijowem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej