RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kolejny gigant odcina się od Rosji

Sprzedaż Michelin w Rosji stanowi 2 proc. całkowitej sprzedaży Grupy Michelin (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)
Sprzedaż Michelin w Rosji stanowi 2 proc. całkowitej sprzedaży Grupy Michelin (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Grupa Michelin zawiesza swoją działalność przemysłową na rynku rosyjskim, jak również wstrzymuje eksport do tego kraju – poinformował francuski koncern. Podobną decyzję związaną z rosyjską agresją na Ukrainę podjęło wcześniej więcej światowych firm, między innymi gigant tytoniowy Philip Morris, KFC czy Pizza Hut.

Francja handlowała z Rosją mimo embarga. „Czekam na międzynarodowe śledztwo”

„Francja w latach 2014-20 roku sprzedawała Rosji sprzęt wojskowy, mimo embarga” – podał portal śledczy stowarzyszenia Disclose. – Jeśli to prawda,...

zobacz więcej

Fabryka Michelin znajdująca się w miejscowości Dawidowo w Rosji zatrudnia około 750 osób i produkuje opony do samochodów osobowych oraz bieżnikowane opony ciężarowe, głównie na rynek lokalny.

„W tej bardzo trudnej sytuacji panującej aktualnie na świecie priorytetem Grupy Michelin jest udzielenie wsparcia wszystkim pracownikom dotkniętym kryzysem, w tym także osobom z rosyjskiego oddziału Michelin” – napisano w oświadczeniu.

Jak dodano, Grupa Michelin na bieżąco śledzi aktualne wydarzenia i dalsze swoje decyzje będzie dostosowywać do rozwoju sytuacji.

Grupa Michelin jest obecna w Rosji od 1997 roku. Otworzyła tam fabrykę w 2004 roku. Michelin Rosja zatrudnia około 1000 osób, z czego 750 pracuje w fabryce w Dawidowie, miejscowości położonej około 100 km od Moskwy. Możliwości produkcyjne zakładu to od 1,5 mln do 2 mln opon rocznie, głównie do samochodów osobowych. Większość produkcji przeznaczona jest na rynek rosyjski, a w mniejszym stopniu na rynki krajów Europy Północnej.

Sprzedaż Michelin w Rosji stanowi 2 proc. całkowitej sprzedaży Grupy Michelin i 1 proc. globalnej produkcji opon do samochodów osobowych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej