RAPORT

Pogarda

Zełenski: Ile trzeba wystrzelić rosyjskich rakiet, żeby zniszczyć wieżę w Toronto? [WIDEO]

Prezydent Ukrainy (fot.TVP Info)
Prezydent Ukrainy (fot.TVP Info)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński poprzez wideołącze wygłosił we wtorek przemówienie do polityków w Ottawie i do Kanadyjczyków. Prosił, aby zrozumieli sytuację jego i Ukraińców, którzy muszą stawiać czoła codziennemu niebezpieczeństwu z powodu wojny. Jak podkreślił, giną także dzieci. Zełenski zauważył, że rosyjskie rakiety atakują też wieże telewizyjne.

Legendarny snajper ruszył na wojnę z Rosjanami. Zainspirowały go nagrania z Polski

Jeden z najsłynniejszych snajperów na świecie, Kanadyjczyk posługujący się pseudonimem „Wali”, dołączył do Legionu Międzynarodowego walczącego z...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Wołodymyr Zelenski, który we wtorek wystąpił online przed kanadyjskimi parlamentarzystami, poprosił o pomoc w przywróceniu pokoju na Ukrainie i dalsze wsparcie w walce z rosyjską inwazją.

– To próba anihilacji ukraińskiego narodu, zniszczenia naszej przyszłości – wskazał prezydent Ukrainy, odnosząc się do rosyjskiej agresji. – Chciałbym, żebyście to zrozumieli – mówił, nawiązując do bombardowań. Porównał ukraińskie miasta z kanadyjskimi.

– Chcę, żebyście zrozumieli moje uczucia i uczucia Ukraińców – na tyle, na ile jest to możliwe – ciągu ostatnich 20 dni wtargnięcia na ogromną skalę Federacji Rosyjskiej po 8 latach od inwazji na Donbasie – mówił Wołodymyr Zełenski.

Zobacz także: Prezydent Zełenski: Nie można dziś pozostawać neutralnym


Prosił, żeby jego słuchacze wyobrazili sobie, że siły rosyjskie napadają na małe miasteczka oraz na Edmonton, Vancouver, że niszczą przedszkola. – Osób, które giną jest coraz więcej, obecnie 97 dzieci – mówił Zełenski podczas łączenia online z kanadyjskim parlamentem.

Kanada kieruje elitarny oddział wojskowy na Ukrainę

Kanada skierowała na Ukrainę oddział wojsk specjalnego przeznaczenia, informuje stacja Global News. Według Amber Bineau, rzeczniczki dowódcy...

zobacz więcej

Zełenski wspomniał o wieży CN w Toronto, która ma 553,33 m wysokości. – Zniszczona wieża w Toronto. Ile rakiet rosyjskich trzeba wystrzelić, aby zniszczyć tę wieżę? Proszę mi wierzyć – nie życzę wam tego – codziennie przewidujemy, ile jeszcze rakiet może uderzyć w nasze wieże telewizyjne, a uderzają jedna po drugiej – powiedział.

– Wyobraźcie sobie rakiety rosyjskie, które uderzają w nasz Babi Jar, miejsce spoczynku ofiar Holokaustu. Rosjanie nie zatrzymali się przed bombardowaniem nawet tego terenu. A w Ottawie pomnik ofiar Holokaustu – uderzenie dwóch albo pięciu rakiet? – kontynuował prezydent Ukrainy.

Powtórzył apel o pomoc w zamknięciu nieba nad Ukrainą.

– Chcę, żebyście poczuli, jak to jest, kiedy dzwonisz do przyjaciela i mówisz: zamknijcie niebo. Za jakąkolwiek cenę, po prostu zatrzymajcie bombardowanie. Ile jeszcze rakiet musi spaść na naszą ziemię? – mówił Zełenski.

Odpowiedzią na wystąpienie prezydenta Ukrainy były gromkie brawa parlamentarzystów w Ottawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej