RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejny statek armatora Evergreen utknął na mieliźnie

Prawie rok temu statek Ever Given zatkał Kanał Sueski (fot. Feature China/Future Publishing via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Prawie rok temu statek Ever Given zatkał Kanał Sueski (fot. Feature China/Future Publishing via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Prawie rok po tym, jak statek towarowy Ever Given zatkał Kanał Sueski, inny statek należący do armatora Evergreen utknął – tym razem na mieliźnie w Zatoce Chesapeake, w drodze do Norfolk w stanie Wirginia.

Kanał Sueski odblokowany. Statek Ever Given zepchnięty z mielizny [WIDEO]

Kontenerowiec Ever Given, który blokował przez kilka dni Kanał Sueski, został zepchnięty z mielizny – poinformowała w poniedziałek wczesnym rankiem...

zobacz więcej

Jak poinformował Bloomberg, 334-metrowy kontenerowiec Ever Forward utknął po wypłynięciu z portu Baltimore w niedzielę wieczorem.

Dyrekcja Maryland Port Administration przekazała w oświadczeniu, że uwięziony na mieliźnie statek „nie przeszkadza innym statkom w tranzycie do portu Baltimore”.

Sytuację monitoruje również amerykańska Straż Przybrzeżna.

Jak przekazała firma Evergreen, zorganizowano nurków w celu inspekcji statku pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Trwa również dochodzenie w sprawie przyczyn wejścia statku na mieliznę.

Bloomberg przypomniał, że pod koniec marca 2021 r. 400-metrowy kontenerowiec Ever Given utknął na sześć dni w Kanale Sueskim. Zamknięcie tej kluczowej drogi morskiej wpłynęło na ceny ropy i transportu morskiego na świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej