RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Bossowie „Pruszkowa” aresztowani

1
Narkotyki, to od kilku lat podstawowe źródło zarobku polskich przestępców (fot.policja)

Zygmunt R. ps. Bolo oraz Ryszard S. ps. Kajtek, dwaj byli członkowie zarządu mafii pruszkowskiej zostali zatrzymani przez CBŚ za handel narkotykami – dowiedział się portal tvp.info. Dzisiaj zostali aresztowani na trzy miesiące.

„Bolo” i „Kajtek” zostali zatrzymani w poniedziałek przez funkcjonariuszy warszawskiego CBŚ. Bossowie, którzy od kilku lat są na wolności, byli zaskoczeni wizytą policjantów. W warszawskiej prokuraturze apelacyjnej usłyszeli zarzuty związane z handlem narkotykami. – Rzeczywiście Zygmunt R. oraz Ryszard S. zostali zatrzymani, przedstawiono im zarzuty związane z udziałem w obrocie kilkunastoma kilogramami heroiny i kokainy. Zarzuty dotyczą lat 2009-2010 – powiedział portalowi tvp.info prok. Waldemar Tyl, wiceszef warszawskiej prokuratury apelacyjnej. – Sprawa ma związek z działalnością gangu Marka Cz. ps. Rympałek, w której już ponad 20 osób usłyszało zarzuty – dodał prok. Tyl.
Prokuratura wysłała dzisiaj wniosek do sądu o aresztowanie obu gangsterów. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Według informacji tvp.info, bossowie kilkakrotnie kupowali od gangu „Rympałka” narkotyki. Potem, zdaniem śledczych, sprzedawali je swoimi kanałami. Zarówno „Bolo” jak i „Kajtek” oficjalnie starali się nie rzucać w oczy policji, odkąd odsiedzieli wyroki za kierowanie gangiem pruszkowskim. Oficjalnie twierdzili, że są na „emeryturze”. Do śledczych docierały jednak sygnały, że przynajmniej jeden z nich zajmuje się sprzedażą gruntów, zakupionych w czasach rozkwitu „Pruszkowa”.
W sprawie gangu „Rympałka” śledczy postawili już kilkadziesiąt zarzutów 20 gangsterom. Według nieoficjalnych szacunków w sumie liczba podejrzanych może przekroczyć setkę.
Zygmunt R. ps. Bolo oraz Ryszard S. ps. Kajetk należeli do tzw. zarządu mafii pruszkowskiej, która przez dekadę rządziła w polskim półświatku. W 2000 r. w wyniku wielkiej obławy policji rozbito gang, a ten w ciągu kilku kolejnych lat niemal przestał istnieć. „Bolo” i „Kajtek” wyszli na wolności przed czterema laty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej