Bossowie „Pruszkowa” aresztowani

Narkotyki, to od kilku lat podstawowe źródło zarobku polskich przestępców (fot.policja)

Zygmunt R. ps. Bolo oraz Ryszard S. ps. Kajtek, dwaj byli członkowie zarządu mafii pruszkowskiej zostali zatrzymani przez CBŚ za handel narkotykami – dowiedział się portal tvp.info. Dzisiaj zostali aresztowani na trzy miesiące.

„Bolo” i „Kajtek” zostali zatrzymani w poniedziałek przez funkcjonariuszy warszawskiego CBŚ. Bossowie, którzy od kilku lat są na wolności, byli zaskoczeni wizytą policjantów. W warszawskiej prokuraturze apelacyjnej usłyszeli zarzuty związane z handlem narkotykami. – Rzeczywiście Zygmunt R. oraz Ryszard S. zostali zatrzymani, przedstawiono im zarzuty związane z udziałem w obrocie kilkunastoma kilogramami heroiny i kokainy. Zarzuty dotyczą lat 2009-2010 – powiedział portalowi tvp.info prok. Waldemar Tyl, wiceszef warszawskiej prokuratury apelacyjnej. – Sprawa ma związek z działalnością gangu Marka Cz. ps. Rympałek, w której już ponad 20 osób usłyszało zarzuty – dodał prok. Tyl.
Prokuratura wysłała dzisiaj wniosek do sądu o aresztowanie obu gangsterów. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Według informacji tvp.info, bossowie kilkakrotnie kupowali od gangu „Rympałka” narkotyki. Potem, zdaniem śledczych, sprzedawali je swoimi kanałami. Zarówno „Bolo” jak i „Kajtek” oficjalnie starali się nie rzucać w oczy policji, odkąd odsiedzieli wyroki za kierowanie gangiem pruszkowskim. Oficjalnie twierdzili, że są na „emeryturze”. Do śledczych docierały jednak sygnały, że przynajmniej jeden z nich zajmuje się sprzedażą gruntów, zakupionych w czasach rozkwitu „Pruszkowa”.
W sprawie gangu „Rympałka” śledczy postawili już kilkadziesiąt zarzutów 20 gangsterom. Według nieoficjalnych szacunków w sumie liczba podejrzanych może przekroczyć setkę.
Zygmunt R. ps. Bolo oraz Ryszard S. ps. Kajetk należeli do tzw. zarządu mafii pruszkowskiej, która przez dekadę rządziła w polskim półświatku. W 2000 r. w wyniku wielkiej obławy policji rozbito gang, a ten w ciągu kilku kolejnych lat niemal przestał istnieć. „Bolo” i „Kajtek” wyszli na wolności przed czterema laty.

Zobacz więcej