RAPORT

Pogarda

Zbrodnie wojenne na Ukrainie. Znamy termin wyroku MTK

Rosjanie atakują między innymi szpitale i sierocińce (fot. PAP/Siły Zbrojne Ukrainy)
Rosjanie atakują między innymi szpitale i sierocińce (fot. PAP/Siły Zbrojne Ukrainy)

Najnowsze

Popularne

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze poinformował w poniedziałek wieczorem, że 16 marca wyda wyrok w sprawie zbrodni wojennych popełnianych przez Rosję na Ukrainie. MTK wszczął śledztwo w tej sprawie 2 marca.

Dziennikarz amerykańskiej stacji ciężko raniony na Ukrainie

Dziennikarz stacji Fox News został ranny podczas zbierania informacji poza Kijowem – poinformowała w poniedziałek amerykańska stacja telewizyjna....

zobacz więcej

7 marca, podczas przesłuchania przed MTK, które zignorowała Rosja, Ukraina wezwała Trybunał do jak najszybszego zastosowania środków zapobiegawczych w przypadku oskarżeń Rosji o ludobójstwo i zobowiązanie Moskwy do zaprzestania operacji wojskowych na terytorium Ukrainy.

MTK rozpatruje oskarżenia wobec Rosji na podstawie Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa. Według relacji rosyjscy żołnierze zabijają cywilów i gwałcą kobiety. Regularnie atakują również osiedla mieszkaniowe między innymi w Kijowie, Charkowie i Mariupolu.

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa podała w sobotę, że jej urząd prowadzi już 1717 postępowań karnych za zbrodnie wojenne Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Przypomniała, że dowody w sprawie rosyjskiej agresji w postaci zdjęć i nagrań wideo gromadzone są na stronie warcrimes.gov.ua.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej