RAPORT

Pogarda

Hojny gest polskiego piłkarza. To uratuje chore ukraińskie dzieci

Kamil Glik kupił karetkę, która teraz będzie jeździć na Ukrainę (fot.  Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images)
Kamil Glik kupił karetkę, która teraz będzie jeździć na Ukrainę (fot. Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Piłkarz reprezentacji Polski Kamil Glik kupił karetkę, która teraz będzie przywozić do Polski z Ukrainy ciężko chore dzieci. Została wyposażona w specjalistyczny sprzęt, odpowiedni do transportu takich pacjentów.

Ukraina. Mistrz olimpijski zamienił piłkę na karabin

Były koszykarz Ołeksandr Wołkow, mistrz olimpijski z Seulu w barwach ZSRR, medalista mistrzostw Europy i świata, wstąpił do ukraińskiej obrony...

zobacz więcej

– Historia jest prosta – kupiłem karetkę i mam człowieka, który chce jeździć. Jest ona odpowiednio wyposażona w środki, specjalnie dla ciężko chorych dzieci – powiedział Glik w rozmowie z serwisem „Łączy nas Piłka”.

Dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, który przekazał informację na Twitterze, wyjaśnił, że ambulans ma specjalne wyposażenie do transportu ciężko chorych pacjentów. „Po wojnie, oby szybko, przekaże ją do odpowiedniej jednostki” – Stanowski.

Jak wyjaśnia serwis internetowy kanału TVP Sport, Glik i jego żona przekazali pieniądze Fundacji Sentio, do której trafiły także datki od społeczności „British International School of Gdańsk”. Z pieniędzy tych kupiono ambulans.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej