RAPORT

Wojna na Ukrainie

Senator USA o wstrząsie na granicy. Podziękowała Polakom

Senator USA Amy Klobuchar (fot.  Elizabeth Frantz-Pool/Getty Images)
Senator USA Amy Klobuchar (fot. Elizabeth Frantz-Pool/Getty Images)

Amy Klobuchar to amerykańska senator ze stanu Minnesota. Polityk związana z Partią Demokratyczną przebywa obecnie na polsko-ukraińskiej granicy. Na Twitterze opublikowała film, w którym informuje, że do naszego kraju wciąż uciekają tysiące przerażonych kobiet i dzieci. „Dziękujemy mieszkańcom Polski za ich wielkie serca” – napisała na profilu obserwowanym przez niemal 2 mln internautów.

Blokada ciężarówek z Rosji i Białorusi w Polsce. Rosyjscy kierowcy: Jaka wojna?

Na polsko–białoruskim przejściu granicznym zorganizowano protest. Zebrani manifestowali w taki sposób, aby blokować lub znacząco spowalniać wjazd...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Amy Klobuchar zaznaczyła, że znajduje się zaledwie 20 km od miejsca, gdzie w niedzielę rosyjskie pociski spadły na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa.

„Strażnicy graniczni czuli wstrząs ziemi. Historie rozdzierają serce. Stracone życia. Opowiadamy się za Ukrainą i przeciwko Putinowi” – napisała.

Zobacz także:   Atak rakietowy Rosjan tuż przy polskiej granicy. Uderzyli w nocy [WIDEO]

Przyznała, że rozmawiała z uchodźcami, którzy uciekają przed rosyjską armią. Domy wielu z tych osób zostały zniszczone, więc szukają oni ratunku za swoją zachodnią granicą. „Opuszczający Ukrainę to głównie kobiety, dzieci i seniorzy” – zaznaczyła.

Dodała, że rozmawiała ze starszą kobietą, która dotarła już do Polski, a teraz czeka na córki i wnuczki – stojące jeszcze w kolejce, ale również uciekające przed wojną.

Senator USA podziękowała Polakom, którzy przyjęli już do swojego kraju ponad 1,5 mln uchodźców.

Zobacz także:   „Sponsorujecie Putina”. Fala krytyki zalała profile Auchan, Leroy Merlin i Decathlonu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej