RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zełenski nawiązał do katastrofy smoleńskiej. „Milczenie tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli”

Najnowsze

Popularne

Pamiętamy straszną tragedię w Smoleńsku z 2010 roku. Pamiętamy, jak były badane okoliczności tej katastrofy. Wiemy, co to oznaczało dla was i co oznaczało dla was milczenie tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli, ale cały czas oglądali się jeszcze na naszego sąsiada – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Ukraiński przywódca w piątek wziął zdalnie udział w Zgromadzeniu Narodowym, wygłaszając przemówienie do polskich posłów i senatorów.

Ekspert z USA o szaleństwach Putina. Przypomniał katastrofę smoleńską

Władimir Putin zrzuca bomby na ukraińskie miasta, a jego żołnierze mordują kobiety i dzieci. Teraz rosyjska armia zbombardowała szpital położniczy....

zobacz więcej

Zwracając się w piątek do polskich parlamentarzystów oraz rządu prezydent Zełenski podkreślił, że Ukraińcy rozumieją, „dlaczego Polacy tak bardzo potrafią walczyć razem z innymi o wolność, za wolność i za Europę”.

Odniósł się również do katastrofy smoleńskiej z 2010 roku: „Pamiętamy, jak były badane okoliczności tej katastrofy. Wiemy, co to oznaczało dla was i co oznaczało dla was milczenie tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli, ale cały czas oglądali się jeszcze na naszego sąsiada”.

– Widzieliśmy wczoraj, jak i o czym mówiły państwa Unii Europejskiej; widzieliśmy, kto jest prawdziwym liderem, kto walczy o spójną i połączoną Europę, o wspólne europejskie bezpieczeństwo, a kto próbował nas powstrzymać, kto próbował was powstrzymać – dodał także Zełenski.

Czytaj więcej: W Sejmie połączyli się z Zełenskim. Prezydent Ukrainy: Już jesteśmy zjednoczeni [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej