RAPORT

Pogarda

Deutsche Bank zostaje w Rosji. Dyrektor się tłumaczy

Deutsche Bank nie wycofuje się z Rosji (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)
Deutsche Bank nie wycofuje się z Rosji (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosjanie dalej mordują Ukraińców, więc setki firm wycofuje się z rosyjskiego rynku. Takich kroków nie planuje jednak Deutsche Bank. – Rezygnacja z działalności na rynku rosyjskim nie byłaby praktyczna. Musimy zadbać o tamtejszych klientów – powiedział w rozmowie z CNBC dyrektor finansowy firmy James von Moltke.

„Lista hańby”. Ukraińskie MSZ ujawniło, które firmy zostały w Rosji

Rosja morduje niewinnych ludzi na Ukrainie, a światowy biznes porzuca współpracę z Kremlem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy podkreśliło,...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Chociaż Ukraina została brutalnie zaatakowana, państwa Zachodu nie zdecydowały się ruszyć jej z pomocą militarną. Liderzy z Berlina czy Paryża tłumaczyli, że zamiast tego zastosują sankcje ekonomiczne.

Ale wiele firm wciąż zwleka z opuszczeniem rosyjskiego rynku.

Zobacz także:   Niemiecki burmistrz nie chce ukraińskich uchodźców. Boi się o Nord Stream 1 i 2

Dyrektor finansowy Deutsche Banku powiedział w CNBC, że pożyczkodawca nie wycofał się całkowicie z działalności w Rosji, ponieważ zależy mu na dalszym zapewnianiu obsługi klientom.

Niemiecki bank, w przeciwieństwie do wielu konkurentów, nie podjął decyzji o całkowitym wycofaniu się z Rosji. James von Moltke bronił tej decyzji. Twierdził, że rezygnacja z działalności na rynku rosyjskim nie byłaby praktyczna.

Zobacz także:   Heineken wycofuje się z Rosji

Stwierdził, że bank rozważy to raz jeszcze, jeśli sytuacja „ulegnie dalszej eskalacji, a jego klienci - w tym głównie międzynarodowe koncerny - zaprzestaną działalności w kraju”. Przedstawiciel Deutsche Bank nie podał jednak, jakich klientów i jakie koncerny miał na myśli.

Będziemy obserwować i analizować sytuację – zadeklarował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej