RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ekspert z USA o szaleństwach Putina. Przypomniał katastrofę smoleńską

Władimir Putin, lider rosyjskiego reżimu (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Władimir Putin, lider rosyjskiego reżimu (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin zrzuca bomby na ukraińskie miasta, a jego żołnierze mordują kobiety i dzieci. Teraz rosyjska armia zbombardowała szpital położniczy. Ekspert ds. bezpieczeństwa i były analityk National Security Agency zapytał, czy ktoś dalej uważa, że Putin nie byłby gotów zniszczyć polskiego samolotu przewożącego członków rządu.

Szokujące rosyjskie kłamstwo. Trolle rozpowszechniają, uważaj!

Rosjanie zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu. Urzędnicy w Moskwie twierdzili, że w placówce nie było kobiet i dzieci, lecz ukraińscy...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

„Czy ktoś jeszcze naprawdę myśli, że czekistowski reżim gangsterski na Kremlu, który w czasie Wielkiego Postu wysadza szpital położniczy w „bratnim” kraju prawosławnym, nie wysadziłby też w powietrze budynków pełnych Rosjan ani nie usunąłby polskich władz w katastrofie samolotu?” – zapytał na Twitterze John Schindler.

Amerykanin to ekspert do spraw bezpieczeństwa, były analityk Naval Security Group, National Security Agency i U.S. Naval War College. Jego profil na Twitterze obserwuje ponad ćwierć miliona internautów.

Zobacz także:   Uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej i złożono kwiaty

Od ponad dwóch tygodni trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Pokojowy i demokratyczny kraj został zaatakowany przez rosyjskie wojska.

Władze w Moskwie liczyły na szybkie obalenie władz i zainstalowanie marionetkowego rządu podległego Kremlowi. Ponieważ im się to nie udało, mordują cywilów, odcinają miasta od dostaw żywności, niszczą szpitale i zrzucają zakazane prawem międzynarodowym bomby.

Historycy przypominają, że to tylko jedna z wielu brutalnych napaści Rosji w ostatnich latach. Przypominają, że Moskwa regularnie aranżuje konflikty zbrojne m.in.: 1992 Mołdawia, 1992 Gruzja (Abchazja), 2008 Gruzja (Osetia Południowa), 1994 i 1999 Czeczenia, 1999 Dagestan, 2015 Syria, 2018 Republika Środkowoafrykańska, 2014 Ukraina (Krym, Donieck, Ługańsk).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej