RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Air Astana i Pegasus Airlines zawieszają loty do Rosji

Zawieszone loty mają związek z sankcjami nałożonymi na Moskwę (fot. N.Economou/NurPhoto/Getty Images)
Zawieszone loty mają związek z sankcjami nałożonymi na Moskwę (fot. N.Economou/NurPhoto/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Kazachskie linie lotnicze Air Astana i tureckie tanie linie lotnicze Pegasus Airlines poinformowały, że tymczasowo zawieszają loty do Rosji. Jak wyjaśniono, ma to związek z sankcjami nałożonymi na Moskwę za wywołanie wojny na Ukrainie.

Do Sądu Najwyższego wpłynęły kasacje ws. organizacji lotu do Smoleńska

Do Sądu Najwyższego wpłynęły kasacje obrony w sprawie dwojga skazanych w procesie dotyczącym organizacji lotu do Smoleńska w 2010 r., w tym b....

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie

Oba przedsiębiorstwa podjęły decyzję z powodu niepewności co do ubezpieczenia samolotów lecących do Rosji – podano w komunikatach prasowych.

Air Astana, który obsługuje loty do kilku miast w Rosji, zapowiada, że postara się przywrócić je „tak szybko, jak to możliwe”. Pegasus Airlines poinformowały z kolei, że ich loty do Rosji zostaną zawieszone od 13 do 27 marca.

Unia Europejska, Stany Zjednoczone Wielka Brytania i Kanada w ramach sankcji zawiesiły loty do Rosji i zamknęły przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Zobacz także: LOT kasuje połączenia z Ukrainą

Rosja odpowiedziała symetrycznie, blokując liniom lotniczym z tych państw przelot nad jej terytorium. Połączenia lotnicze z Rosją działają nadal z niektórych krajów, w tym Turcji, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej