RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Ten mur nie powstanie” – grzmiał Tusk. Minął się z prawdą [WIDEO]

Donald Tusk: Ja bym wiedział, jak to zrobić! (fot. Facebook/Donald Tusk, Maciej Wąsik)
Donald Tusk: Ja bym wiedział, jak to zrobić! (fot. Facebook/Donald Tusk, Maciej Wąsik)

– Oni nie chcą zbudować żadnego muru; jakby chcieli, to by to zaczęli robić. Ja bym wiedział, jak to zrobić – grzmiał Donald Tusk w październiku 2021 r. – Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat – zapewniał przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Jak się okazuje, kolejny raz minął się z prawdą.

IMIGRANCI NA GRANICY Z BIAŁORUSIĄ

Wiceminister spraw zagranicznych i administracji Maciej Wąsik opublikował nagranie prezentujące stojącą już zaporę na granicy z Białorusią.

Decyzja o jej budowie zapadła po rozpętaniu przez proputinowski reżim Łukaszenki wojny hybrydowej z Polską, z wykorzystaniem migrantów ekonomicznych sprowadzonych w krajów pozaeuropejskich w celu szturmowania naszej granicy. Jak się później okazało, atak ten poprzedzał pełnoskalową inwazję Putina na Ukrainę.

Tusk: klub KO będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory

Klub KO będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory na granicy z Białorusią – powiedział w środę lider PO Donald Tusk. Ocenił, że intencją władzy...

zobacz więcej

Sprzyjające opozycji media atakowały wówczas rząd, kolportując białoruskie fake newsy m.in. o rzekomym znęcaniu się Polaków nad migrantami. Przygotowywały także ustawki, w których wykorzystywały dzieci migrantów do uwiarygodniania swojej narracji.

Eurodeputowana Janina Ochojska oskarżała naszych żołnierzy broniących polskiej granicy o pijaństwo. Jeszcze w marcu, gdy do Polski przybył już ponad milion uchodźców z Ukrainy, na forum PE Ochojska obronę granicy przed hybrydowym atakiem Putina i Łukaszenki wykorzystała do ataku na Polskę.

Gdy podejmowano decyzję o budowie zapory na granicy, Donald Tusk twierdził, że intencją rządu „nie jest wcale zbudowanie dobrych, skutecznych zapór”. – Ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli – twierdził Tusk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej