RAPORT

Pogarda

Rosjanie mordują dzieci. Ukraina podała wstrząsające dane

Od początku wojny zginęło 71 ukraińskich dzieci (fot. Andrea Carrubba/Anadolu Agency via Getty Images)
Od początku wojny zginęło 71 ukraińskich dzieci (fot. Andrea Carrubba/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do godz. 11 w czwartek wskutek działań wojennych zginęło 71 dzieci, a ponad 100 zostało rannych – poinformowała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa

Rosyjski żołnierz opowiada dziewczynie o stratach: „700 trupów, po prostu jatka”

„700 trupów, po prostu jatka” – tak opowiadał rosyjski żołnierz swojej dziewczynie o stratach armii Rosji na Ukrainie w rozmowie telefonicznej,...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie – RAPORT

W miejscowości Malin w obwodzie żytomierskim podczas nalotu zniszczonych zostało siedem prywatnych domów; zginęło pięć osób, w tym troje dzieci (pięcioletnia dziewczynka i dwoje dzieci urodzonych w 2021 r.) – Denisowa wyliczyła ostatnie przypadki śmierci dzieci w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

„16-latek zginął w ostrzale placu targowego w jednej ze wsi w obwodzie charkowskim; podczas przeprowadzonego w nocy z środy na czwartek ataku artylerii na wieś Słobożanśke w okolicach miasta Izium w obwodzie charkowskim w zgliszczach domu zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

W ataku na miasto Irpień w obwodzie kijowskim poważnie ranna została 10-letnia dziewczynka; przebywa w szpitalu w stanie krytycznym” - dodała Denisowa.

– Za rosyjską inwazję na Ukrainę, okrucieństwa wojsk Rosji, pogwałcenie wszystkich konwencji genewskich Ukraina płaci najwyższą cenę – życie swoich dzieci, przyszłości naszego narodu – podkreśliła ukraińska rzeczniczka praw człowieka.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej