RAPORT

Pogarda

„Lista hańby”. Ukraińskie MSZ ujawniło, które firmy zostały w Rosji

MSZ Ukrainy apeluje o zerwanie interesów z Rosją (fot. facebook.com/UkraineMFA)
MSZ Ukrainy apeluje o zerwanie interesów z Rosją (fot. facebook.com/UkraineMFA)

Najnowsze

Popularne

Rosja morduje niewinnych ludzi na Ukrainie, a światowy biznes porzuca współpracę z Kremlem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy podkreśliło, że mimo to wiele firm wciąż działa w Rosji. „Wzywamy je do zweryfikowania swoich decyzji i całkowitego zakończenia działalności w Rosji” – zaapelował ukraiński resort.

Danone pozostaje w Rosji. Jest stanowisko prezesa

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę 24 lutego wiele międzynarodowych firm zdecydowało się potępić agresję Władimira Putina, wstrzymując...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Przez lata zagraniczne firmy i Zachód otwierały się na biznes z Rosją. Teraz biznesowi giganci z całego świata decydują się opuścić rosyjski rynek i zawiesić biznesy z Moskwą.

MSZ Ukrainy opublikowało na Facebooku grafikę, w której pokazano, że wiele marek dalej jest obecnych w Rosji. „Każdy produkt dostarczany, wyprodukowany lub sprzedawany przez firmę na rynku rosyjskim przyczynia się do budżetu wojskowego, który zawsze był priorytetem rosyjskiego rządu w porównaniu do wszelkich podstawowych potrzeb własnych obywateli” – oceniono.

Zobacz także:   Działalność KFC i Pizza Hut w Rosji czasowo zawieszona

Dodano, że niezależnie od wielkości inwestycji Rosji czy udziałów w globalnym portfelu, firmy respektujące prawa człowieka nie mają moralnego prawa do kontynuowania działalności w kraju, który dokonuje masowych zbrodni wojennych na terytorium innego państwa.

„Ponad 50 dzieci zginęło już w ciągu dwóch tygodni niesprowokowanej agresji wojskowej Rosji w wyniku strajków lotniczych i strzelanin” – podkreślono, a internauci ocenili w komentarzach, że wykaz firm, które zostały na rosyjskim rynku, to „lista hańby”.

Zobacz także:   Heineken wycofuje się z Rosji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej