RAPORT

Tusk kontra Tusk

Przemytnik ukrył w swoich ubraniach węże i jaszczurki

Zwierzęta były żywe, a niektóre reprezentowały zagrożone gatunki (fot. Matthew Hatcher/Getty Images / www.cbp.gov)
Zwierzęta były żywe, a niektóre reprezentowały zagrożone gatunki (fot. Matthew Hatcher/Getty Images / www.cbp.gov)

43 jaszczurki i 9 węży ukrył w swoich ubraniach pewien Amerykanin, który próbował przemycić je z Meksyku do Kalifornii. Zwierzęta były żywe, a niektóre reprezentowały zagrożone gatunki. Plan się nie powiódł. Został zdemaskowany.

W Kanadzie można kupić niewielką historyczną wioskę

Wioska Edelweiss w Kolumbii Brytyjskiej została zbudowana w 1910 roku dla szwajcarskich przewodników górskich i ich rodzin, którzy mieli pomagać...

zobacz więcej

Osobliwy wielbiciel gadów, 30-letni Amerykanin, przekraczał granicę Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi w San Ysidro, nieopodal San Diego. Strażnicy poprosili go, by wysiadł z ciężarówki, którą się przemieszczał, w celu dodatkowej inspekcji. Niespodziewanie znaleźli przy nim 52 żywe gady.

Były one ukryte w małych związanych torebkach w marynarce mężczyzny, kieszeniach jego spodni oraz w okolicach pachwin. Wśród nich były zwierzęta gatunków zagrożonych. Mężczyzna został aresztowany.

„Przemytnicy będą próbować wszystkich możliwych sposobów, aby przedostać się ze swoim towarem przez granicę. W tym wypadku przemytnik próbował oszukać funkcjonariuszy straży granicznej, sprowadzając te zwierzęta do USA, nie dbając jednak o ich zdrowie i bezpieczeństwo” – powiedział agencji Associated Press dyrektor amerykańskiej straży granicznej w San Diego, Sidney Aki.

Zobacz także:Dramat zwierząt na Ukrainie. Wstrząsające nagrania [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej